Daikin vloni vynaložil na modernizaci 9 mil. Kč, letos počítá s 52 miliony

Daikin v loňském roce investoval v plzeňském závodě do robotizace výrobních procesů 8 893 000 korun. Letos by měly zaměstnancům usnadnit práci nově pořízené robotické jednotky za 32 až 52 milionů korun. Hlavním důvodem investice je usnadnit pracovníkům práci zejména u rutinních či fyzicky náročných úkonů. Plánuje se například pořízení robota, který pomůže při přemisťování těžkých a objemných plechů. Zároveň s investicemi do modernizace plánuje Daikin také nábor dalších kvalifikovaných i méně kvalifikovaných pracovníků.

Výrobní hala plzeňského Daikinu je v regionu jednou z nejmodernějších, a to díky míře automatizace, přísným standardům bezpečnosti práce i důrazu na ekologické aspekty všech prováděných činností. Výrobní procesy plzeňského závodu by letos měla zmodernizovat další významná investice do robotizace. Schváleny jsou finanční prostředky ve výši 32 milionů korun. O dalších téměř 20 milionech se jedná. Investice a nábor dalších pracovníků umožňuje dobrá ekonomická kondice společnosti.

Robot přemisťující těžké a objemné plechy

Stávajícím zaměstnancům by měla ulehčit práci například automatická pájící jednotka, robot na přemisťování těžkých a objemných plechů, zautomatizování lepení etiket na obaly, nebo robot vkládající měděná kolínka do tepelných výměníků. „Cílem plánovaných investic je celkové urychlení výroby klimatizačních jednotek pro domácnosti, které velmi úspěšně prodáváme skoro po celém světě. Pozitivním efektem je usnadnění práce pro současné pracovníky. Výrazně namáhavé procesy a výrazně rutinní činnosti postupně přenecháváme strojům,“ uvedl Jan Voch, správní ředitel plzeňského Daikinu, a dodal: „Od další fáze modernizace výrobní haly očekáváme větší efektivitu práce i větší spokojenost nově příchozích pracovníků.“

Newsletter