Další kolo výsledkové sezony amerických bank

Americká investiční banka Morgan Stanley a finanční ústav Bank of America dnes před zahájením trhu oznámily hospodářské výsledky za čtvrté loňského roku. Zisky bank na akcii překonaly očekávání analytiků.

Morgan Stanley oznámila za loňské 4. čtvrtletí upravený zisk na akcii ve výši 43 centů, zatímco analytici odhadovali 32 centů.

Čistý zisk Morgan Stanley v loňském čtvrtém čtvrtletí činil 908 milionů USD, když ve stejném období předloni banka vykázala ztrátu 1,6 miliardy USD. Banka v posledním čtvrtletí utržila 7,7 miliardy USD a za celý loňský rok 35,2 miliardy.

Výsledková sezona amerických bank pokračuje

Bank of America, druhá největší banka v USA podle objemu aktiv, vydělala od října do listopadu v přepočtu na akcii 28 centů. Analytici v anketě agentury Bloomberg v průměru předpokládali, že zisk dosáhne 27 centů na akcii.

V loňském čtvrtém čtvrtletí Bank of America zvýšila čistý zisk o 9,8 procenta na zhruba tři miliardy dolarů. Pomohly jí nižší výdaje, zatímco tržby se nadále zvyšovaly pouze mírně. Upravené tržby stouply v loňském čtvrtém čtvrtletí o čtyři procenta na 19,76 miliardy USD.  Za zvýšením stály hlavně neúrokové příjmy, které rostly o sedm procent. Výnosy z obchodování na finančních trzích meziročně stouply o 11,5 %.

Bank of America se od finanční krize potýká s vysokými náklady na řešení právních sporů, což do značné míry podkopává úsilí jejího ředitele Briana Moynihana, který usiluje o snížení výdajů.

Velký asijský výhled Goldman Sachs

Newsletter