Další stupeň po hodinkách a brýlích? „Chytrá domácnost“

Americký technologický gigant Apple připravuje software, který by chytrým telefonům iPhone umožnil dálkově ovládat osvětlení, zabezpečovací systémy a další zařízení domácnosti. S odvoláním na zdroje to dnes napsal web Financial Times.

Apple by své plány v oblasti „inteligentní domácnosti“ mohl představit na červnové konferenci vývojářů v San Franciscu. Prodej smartphonů na vyspělých trzích zpomaluje a Apple a jeho největší konkurent, jihokorejský Samsung tak jdou cestou nových produktů, včetně „chytrých hodinek“ či „chytrých brýlí“.

Další hranicí mohou být právě automatizace v oblasti bydlení. Google například v lednu za 3,2 miliardy dolarů koupil výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs. Samsung nedávno přišel s řadou chladniček či televizorů, které lze ovládat chytrými telefony či chytrými hodinkami.

Údajný nový systém Applu by mohl například umožnit automatické rozsvěcení světel v domě při příchodu jeho majitele díky signálům z jeho iPhonu. Firma takový systém nastínila v patentové přihlášce zveřejněné loni v listopadu. Apple také údajně jednal s vybranými skupinami výrobců, jejichž „inteligentní“ domácí přístroje by mohly s novým systémem spolupracovat.  

Samsung uvede na trh samostatně fungující chytré hodinky

Nejcennější značkou světa je Google. +40 procent za rok

Newsletter