Deset věcí z trhu, o nichž byste měli vědět

Nejen otázka setrvání Velké Británie v Evropské unii, ale i další události. Přinášíme deset hlavních věcí, o kterých byste měli dnes podle serveru Business Insider vědět.

Predikce pádu trhů

Muž, který přesně předpověděl čtyři pády trhu, oznámil, jaké dny budou podle něj kritické. Sandy Jadeja, technický analytik a hlavní stratég trhu Core Spreads tvrdí, že se jedná o tyto dny: 26. srpna a 30. srpna, 26. září a 20. října. To jsou podle něj dny, kdy bychom měli mít strach.

Brexit

Britské referendum o členství v Evropské unii se před čtvrtečním hlasováním dostává do finále. Hlasování, které se uskuteční ve čtvrtek 23. června, bude zřejmě těsné. I po víkendu mají oba tábory podporu kolem 50 procent.

Obavy na britském trh M&A

Obavy z možného brexitu mají negativní vliv na britský trh fúzí a akvizic. Jejich podíl na světovém trhu fúzí a akvizic podle zprávy Financial Times klesl na rekordně nízkou úroveň, důvodem je právě nejistota ohledně setrvání Spojeného království v Evropské unii.

Investice do jenu

Investoři před čtvrtečním referendem v Británii nakupují japonský jen. ANZ s odvoláním na data US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) koncem minulého týdne uvedla, že long pozice jenu stoupla o 2,2 miliardy na 5,3 miliardy dolarů. To je nejvyšší úroveň od začátku května.

Asijské akcie v plusu

Asijské akciové trhy dnes zpevnily, také investoři v Asii bedlivě sledují hlasování v Británii. Největší zisky zaznamenal japonský index Nikkei, který rostl o 2,34 procenta. Hongkongský Hang Seng přidal 1,78 procenta Shanghai 0,12 procenta,

Libra posiluje

Britská libra posiluje. Rostoucí očekávání, že Britové budou hlasovat pro setrvání v EU, čemuž pomohly i tři průzkumy veřejného mínění, poslaly britskou měnu výše. Ráno se libra vůči dolaru rostla o 1,48 procenta na 1,4569 GBPUSD.

Japonský vývoz klesl

Japonský vývoz v květnu klesl o 11,3 a zůstal tak za očekáváním analytiků, kteří počítali s poklesem jen o deset procent. Důvodem byl prudký pokles vývozu do Číny.

Obavy o pojišťovnu Anthem

Antimonopolní regulátoři v USA mají podle Wall Street Journal obavy o zdravotní pojišťovnu Anthem, která by měla převzít svého konkurenta – pojišťovnu Cigna.

První starostka v Římě

Členka italského protestního Hnutí pěti hvězd Virginia Raggiová se stane vůbec první starostkou Říma. V nedělním druhém kole místních voleb porazila svého protikandidáta Roberta Giachettiho.

Konec guvernéra centrální banky v Indii

Šéf centrální banky v Indii náhle skončil. Raghuram Rajan se vrátí do akademického světa, jeho současné volební období mělo skončit až 4. září. Zaměstnancům Bank of India to sdělil v sobotu.

Newsletter