Deutsche Bank výsledky překvapila, je zpátky v zisku

AKTUALIZOVÁNO – Deutsche Bank hlásí dobrá kvartální čísla, kterými překvapila trh. Ve třetím čtvrtletí se dostala zpět do zisku a překonala odhady analytiků. Generální ředitel banky John Cryan pokračuje ve snižování nákladů, investiční banka také vykázala nárůst tržeb. Akcie banky v premarketu reagují růstem.

Čistý zisk banky ve čtvrtletí dosáhl 256 milionů eur, když trh čekal ztrátu 394 milionů eur. Ve stejném období loni banka reportovala ztrátu více než šest miliard. Čisté tržby vzrostly meziročně o 2,2 procenta na 7,5 miliardy eur. Riziková aktiva se snížila o 5,6 procenta. Nečekaně se také zvýšila kapitálová přiměřenost, která se dostala nad 11 procent.

„Proces restrukturalizace banky úspěšně pokračuje, uvedl Cryan. Zároveň ale dodal, že pozitivní vývoj v několika posledních týdnech zastínila pozornost ohledně sporu s americkým prezidentem kolem prodeje hypotečních cenných papírů. „Banka na dosažení dohody tvrdě pracuje, snaží se o co možná nejrychlejší řešení,“ dodal její šéf.

Proč Deutsche nezkrachuje

Příjmy z obchodování vzrostly meziročně o deset procent na 2,6 miliardy eur, především díky dluhopisům a forexu, což byl největší zdroj příjmů Deutsche Bank. Firma ve čtvrtletí zvýšila svou finanční rezervu na řešení právních sporů na 5,9 miliardy eur z 5,5 miliardy eur na konci června.

Deutsche Bank v polovině září oznámila, že americké ministerstvo spravedlnosti požaduje, aby zaplatila 14 miliard dolarů za urovnání obvinění kolem prodeje hypotečních cenných papírů. Akcie firmy, které letos spadly o 41 procent, se v uplynulých týdnech dostaly pod tlak kvůli obavám, že Deutsche Bank bude muset požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

Newsletter