Drsný pád Wall Street, nejprudší za pět měsíců

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy dnes zažily drsný pád, pro Wall Street to byl nejhorší den letošního roku. Indexy Dow Jones a S&P 500 zaznamenaly první procentní pokles za posledních pět měsíců, a to kvůli propadu bankovního sektoru, který čelil tlaku klesajících výnosů. Nadále přetrvávaly obavy ohledně zdravotní reformy.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 1,14 procenta a uzavřel na 20 668,01 bodu. Akcie banky Goldman Sachs klesly o 3,77 procenta, Morgan Stanley dokonce o 4,33 procenta.

Širší index S&P 500 klesl o 1,24 procenta na 2344,02 bodu, když ztráty postihly deset z 11 hlavních sektorů. Rostly jen utility. Pro oba indexy je to největší ztráta od loňského 11. října.

Finanční sektor spadl o téměř tři procenta. Pro banky to byl největší pád od hlasování o brexitu, důvodem je politická nejistota. Sektor materiálů ztratil 1,7 procenta a průmyslový sektor 1,5 procenta.

Index technologického trhu Nasdaq Composite spadl o 1,83 procenta na 5793,83 bodu. Nasdaq přitom v úvodu obchodování rostl na rekordní maxima poté, co Apple oznámil dnes v internetovém obchodě představil speciální edici chytrého telefonu iPhone 7, iPhone 7 Plus a také nový tablet iPad.

 

Newsletter