Dvanáctibilionová bomba čeká na odpálení

Firmy po celém světě by mohly do roku 2030 zpřístupnit alespoň 12 bilionů dolarů v podnikatelských příležitostech, které se v současnosti nacházejí na trhu. Podle Výboru pro byznys a udržitelný růst (BSDC – Business and Sustainable Development Commission) by – pomocí dosažení několika klíčových cílů – tato částka mohla být dokonce i vyšší.

BSDC vydal tuto zprávu na světové ekonomické konferenci v Davosu, kde byl již o rok dříve vytvořen. Skládá se z několika předních odborníků a šéfů velkých společností. Z těch předních je to například Alibaba, Avivo, Investec či Safaricom.

Byznys lídři uvedli, že velké světové firmy se do roku 2030 stanou ještě větším rozhodujícím faktorem s větší zodpovědností za společenský blahobyt. Firmy by mohly, se zaměřením na správné příležitosti na trhu, dohromady vytvořit do roku 2030 až 380 milionů nových pracovních pozic.

„Dosažení globálních obchodních cílů otevírá poklad v hodnotě minimálně 12 bilionů dolarů, a to do roku 2030. Maximální potenciál je dokonce dvakrát až třikrát vyšší, než je tato gigantická částka,“ uvedl BSDC ve studii. Tato suma by mohla být dosažena dokonce jen čtyřmi sektory. Mezi ně uvedli energetiku, reality, zemědělství a zdravotnictví.

Posilovny a diety? Investiční předsevzetí pro rok 2017?

Přestože hospodářský růst byl v poslední době pomalý, tak zástupci BSDC tvrdí, že se firmy snaží investovat především do dlouhodobých strategií.

Mezi další úsporné a růstové faktory by mohlo patřit obchodování s emisemi a snížení odpadu jídla. Tyto dvě oblasti by měly pomoci vygenerovat až 405 miliard dolarů. Celkové náklady na dosažení tohoto hospodářského výstupu by měly být asi 2,4 bilionu dolarů v investicích. Ty největší by pak měly proudit do infrastruktury.

Které firmy jsou NEJinovativnější na celém světě?

„Světový finanční systém se potřebuje stát mnohem dynamičtějším v investování bilionů dolarů v úsporách na investice do udržitelných projektů, které svět potřebuje,“ dodali přední světový byznysmeni.

Newsletter