Evropa i Praha by po Fedu měly zahajovat výš. Skotsko hlasuje

Evropské akciové trhy by měly do dnešní seance vstupovat v kladných číslech, když opět budou navazovat na včerejší růst v zámoří a především na komentáře Fedu. Šéfka Fedu potvrdila, že Fed ponechá v platnosti dlouhodobý výhled úrokových sazeb včetně sousloví „considerable time“. QE dle očekávání skončí v říjnu, pokud zásadně nepřekvapí do té doby nově příchozí data. Rychlejší růst sazeb proti očekávání tedy nepřijde, což by mělo být pro trhy se současnými kroky ECB jasnou podporou.

Considerable time. Fed nemění výhled sazeb, konec QE v říjnu

Fotogalerie: Co se změnilo ve stanovisku Fedu

Futures na evropské indexy indikují otevření s 0,2 % ziskem. Z dat pro dnešní den jsou na řadě maloobchodní tržby v 10:30 pro Velkou Británii a odpoledne pak data týkající se situace na trhu práce v zámoří a průzkum aktivity v průmyslu Fedu ve Filadelfii.

Pražská burza by měla následovat pozitivní sentiment a připsat si rovněž zisk. Dařit by se mohlo bankovním titulům a rovněž ČEZu.

Hlavní událostí dnešního dne je skotské referendum. První odhady výsledků by měly být známy v noci, výsledky konečné nebo „už jasné“ v pátek před otevřením trhů.

Průzkumy věští těsné „NE“ Skotsku. Co čekat na trzích a kdy?

Newsletter