Evropa před ECB maže zisky, Prahu drží ČEZ a KB

Evropské trhy před zítřejším rozhodnutím ECB o QE mírně klesají , když investoři vybírají zisky. Index Stoxx Europe 600 klesá o 0,3 %, ale například malé italské banky a záložny zažívají silnou rally. Banco Popolare, Popolare Milano nebo Popolare Emilia byly všechny silnější o 5 % poté, co vláda přijala návrh na přísnější pravidla  pro tento sektor, takže trh čeká, že dojde k vlně fúzí a převzetí.

Jediným trhem, který obchoduje v kladném teritoriu je Velká Británie. Trh podpořila silná data o vývoji nezaměstnanosti (pokles na 6leté minimum 5,8 %) a také zveřejnění poměru při posledním hlasování členů Bank of England, kdy byli všichni centrální bankéři pro návrh zachovat sazby beze změny. V Evropě klesají hlavně akcie utilit, RWE -1,4 % nebo GDF -1,6 %, poté co Goldman Sachs snížila cílové ceny firem operujících v tomto sektoru.

Trhy ve střední Evropě rostou, Praha přidává díky silnějším akciím ČEZ a Komerční banky +0,2 %, polský index WIG20 táhnou nahoru PKN a KGHM a Maďarsko je zase silnější zásluhou OTP a Richter Gedeon.

Aktuální data:

DAX  -0,4%

CAC  -0,4%

FTSE +0,5%

PX    +0,2%

WIG20 +1,3%

BUX +0,6%

Futures na americké indexy mírně klesají, S&P futures jsou nyní slabší o 0,3 %.

Newsletter