Evropě k zisku pomohla čínská podpora a sázka na mírný Fed

Evropské akcie ve středu rostly v reakci na úterní obchodování ve Spojených státech a na měnovou stimulaci ekonomiky, zahájenou v Číně. Centrální banka Číny oznámila injekci v rozsahu 81 miliard dolarů, kterou poskytne na úvěrování pětici největších bank.

Čína spustila podporu ekonomiky, bankám jde 81 miliard dolarů

Asijský index Hang Seng reagoval růstem o 1 % a následně se dařilo i v Evropě, kdy hlavní index Stoxx Europe 600 vzrostl o 0,51 %, DAX +0,37 % a francouzský CAC +0,53 %.

Trhy vyčkávají na dnešní závěr z měnového zasedání americké centrální banky ve 20:00 našeho času a zítřejší skotské referendum, kde první odhady výsledku budou známy v noci na pátek a plný výsledek v pátek ráno. Britský index FTSE na skotské referendum prozatím reaguje umírněně -0,07 %, ale přesto ve viditelném rozporu se zbytkem Evropy. Dnešní data o americké spotřebitelské inflaci vysílají Fedu holubičí vzkaz.

Holubičí vzkaz Fedu. Spotřebitelské ceny v USA klesají

Průzkumy věští těsné „NE“ Skotsku. Co čekat na trzích a kdy?

Pražská burza reagovala růstem o 0,63 % a vedla ji energetika ČEZ +1,73 %, dařilo se ale i VIG +0,85 %, Fortuně +0,81 % a Erste +0,3 %, naopak na 0 % skončilo Orco, které se v pátek obchoduje naposledy na pražské burze.

Orco se za týden rozloučí s pražskou burzou

Newsletter