Facebook přitvrzuje. Pohlídá si lechtivé snímky i terorismus

Americká společnost Facebook zveřejnila podrobnější pravidla pro zveřejňování obsahu, včetně toho, co už na své síti nehodlá tolerovat. Rozšířené zásady obsahují více příkladů a novou samostatnou kategorii „nebezpečné organizace“. Firma doufá, že teď bude jasnější, jaké příspěvky bude zakázáno na její síti zveřejňovat.     

„Naše zásady neměníme, našim uživatelům jen chceme dát větší jistotu v tom, kde a proč stanovujeme hranice,“ řekla agentuře DPA manažerka Facebooku Monika Bickertová.     

Facebook tak mimo jiné upřesňuje, že bude odstraňovat zveřejněné fotografie zachycující genitálie nebo ty, které se „soustředí na plně obnažené hýždě“. Omezení platí i pro snímky ženských ňader, pokud je na nich zachycena bradavka. Snímky kojících žen nebo prsů s jizvou po mastektomii, tedy chirurgickém odebrání tkáně a mléčné žlázy, naopak na síti ponechává vždy.     

Mezi kontroverzními tématy se nově objevuje kategorie „nebezpečné organizace“. Má tak být jasnější, že Facebook mezi uživateli nejenže netoleruje teroristické organizace a jejich členy, ale neumožňuje ani „vyjadřovat pochvalu nebo podporu teroristickým organizacím, jejich skutkům nebo jejich vůdcům“, což se předtím detailněji neuvádělo, řekla podle médií Bicketová.     

Uživatelé si mohou nové zásady pro zveřejňování příspěvků na Facebooku přečíst společně s vysvětlujícím prohlášením na internetu. Oproti původnímu textu s 11 kratšími kapitolami nyní zásady obsahují internetové odkazy na kontroverzní témata s dalšími příklady. V anglické mutaci jsou s téměř 2500 slovy skoro třikrát tak dlouhé, než byla původní verze, podotýká zpravodajský server BBC.     

Facebook tvrdí, že nejméně jednou za měsíc využívá jeho služby zhruba 1,4 miliardy lidí. 

Newsletter