Fanoušci Apple se dočkali: iPhone SE vyjde na 399 dolarů

AKUTALIZOVÁNO – Apple dnes představil nový čtyřpalcový iPhone SE, v základní verzi bude stát 399 dolarů. Objednávky začnou tento čtvrtek ve vybraných zemích. Do konce května má ale prodej odstartovat ve více než 110 zemích. Apple dnes ve svém sídle v Cupertinu také ukázal nový tablet iPad Pro.

Akcie technologického gigantu Apple v loňském roce klesly o 15 procent, od počátku února ale ztráty korigují.

V Evropě bude menší a levnější iPhone dostupný od 489 eur, zhruba 13 200 Kč.  V České republice má být nový telefon dostupný začátkem dubna a jeho cena bude začínat na 12 990 Kč.

Nový iPhone bude k dispozici ve čtyřech barevných provedeních – Silver, Space Grey, Gold a Rose Gold. Výbavou se vyrovnává modelu iPhone 6S a 6S Plus, přístroj pohání stejný procesor Apple A9. iPhone SE bude mít dvojnásobný procesorový výkon oproti staršímu modelu 5S, grafický výkon se ztrojnásobí.

Loni uvedl Apple na trh telefony iPhone 6S a 6S Plus. Cena levnějšího modelu iPhone 6S s úhlopříčkou 4,7 palce začíná v USA na 649 dolarech. Apple doufá, že nový přístroj podpoří celkový prodej telefonů iPhone, který v letošním prvním čtvrtletí podle firemní prognózy vykáže vůbec poprvé pokles. e na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/apple-predstavil-iphone-se-nejlevnejsi-iphone-v-historii/sc-4-a-1333898/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

Prodej iPhonů loni rostl nejpomaleji od uvedení na trh v roce 2007. Průzkumy ukázaly, že Američané jsou stále méně ochotní často měnit starší modely za nové. Apple se proto chce zaměřit na Čínu, kde očekává velké prodeje. V loňském 4. čtvrtletí Apple prodal 74,77 milionu kusů iPhonů, čímž předstihl loňský počet 74,5 milionu kusů. Výrazně ale zaostal za odhady analytiků.

Apple dnes představil i menší verzi svého počítačového tabletu iPad Pro. Její úhlopříčka činí pouze 9,7 palce (24,6 centimetru) ve srovnání s 12,7 palce u původní verze. V České republice by se měla nová verze prodávat od 18.790 Kč. Apple také oznámil, že sníží cenu Apple Watch na 299 dolarů.

Newsletter