Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Favorit je v polovině etapy, přes Fundlift má skoro pět milionů

O rekordní emisi firmy Favorit Czechoslovakia je na investiční platformě Fundlift zájem. Za osm dní investoři do dluhopisů vložili 4,8 milionu korun. To je zhruba polovina z celkových deseti milionů korun. Do dluhopisů lze za úrok sedm procent ročně investovat ještě 52 dnů. 

Do legendární české značky kol své peníze vložilo již 180 investorů. Největší částka přesáhla 300 tisíc korun a je od investora, který zůstal v anonymitě. Čtvrt milionu korun vložil investor Filip Mach. Dalších několik investic se pohybuje v rozmezí 100 až 200 tisíc korun. 

Kompletně revitalizovaná kola Favorit získala nejprestižnější světová ocenění pro produktový design za tento rok, RedDot Design Award 2016 a iF Design Award 2016. „Pro výrobky s takovým oceněním existuje poptávka po celém světě,“ říká šéfka Fundliftu Andrea Lauren. 

Vzhledem k velkému exportnímu a domácímu prodejnímu potenciálu poptává společnost Favorit Czechoslovakia financování formou vydání dluhopisu na zvýšení kapacity výroby v prostorech původního výrobního závodu Favorit v Rokycanech, na rozšíření produktového portfolia a nákup komponentů především od globálních výrobců v Japonsku s cílem zkrátit dodací lhůtu ze současných dvanácti týdnů na čtyři. Všem investorům, kteří investují do dluhopisu Favorit 7/2020 nabízí firma zajímavé investiční pobídky při nákupu kol.

Nová kola Favorit s použitím tradičních prvků designu a nejmodernějších technologií se úspěšně vyrábí a prodávají od roku 2015. Každé kolo je vyrobeno ručně na míru zákazníkovi a velikost a geometrie rámu tak dokonale odpovídají proporcím jezdcova těla.

Newsletter