Fillamentum jde na burzu, chce prorazit v USA

Firma Fillamentum v úterý 15. května vstupuje na nový trh pražské burzy START. Firma z Hulína chce od investorů získat přes 30 milionů korun. Nabízí za ně pětinu svých akcií. Získané peníze by měly pomoci financovat rozšíření výroby do Spojených států. Serveru Roklen24 to řekl generální ředitel společnosti Fillamentum Josef Doleček.

První smlouvu v USA, kde 3D tisk tvoří významnou část světového trhu, firma podepsala v roce 2016. „Tam jsme zjistili, že trh je tak velký a nenasycený, že jsme se na něj začali především mentálně orientovat. Začalo nás zajímat, jaké trendy se líbí ne v Česku a Evropě, ale v USA,“ dodal Doleček.  Mezi odběratele produktů firmy dnes patří také americká armáda.

Fillamentum patří mezi TOP 5 světových producentů, co se kvality i inovací týče. Na poli 3D tisku dosáhla také řady významných úspěchů a ocenění. Prostřednictvím jejího unikátního filamentu na bázi dřeva (Timberfill), který je odbornou veřejností považován za vůbec nejlepší 3D strunu na bázi dřeva na světě, například vznikl vůbec první plně funkční designový reproduktor. „Jsme poměrně drazí, protože kvalita není zadarmo. Konkurence byla zpočátku daleko levnější, Čína byla levnější. Loni se to ale změnilo. I Češi začali preferovat kvalitní výrobu, která stojí víc,“ uvedl Doleček.

Od začátku činnosti společnosti je vidět stálý organický růst produkce a s tím spojené investiční potřeby. Prostředky získané na burze START firma plánuje využít na investice do nových výrobních linek potřebných pro rozšíření kapacity tuzemské výroby a pro vybudování výrobního a obchodního zázemí v USA, což je nejvýznamnější trh pro 3D tiskové filamenty.

Nová příležitost na pražské burze. Investujte na trhu START!

 „Široké produktové a zákaznické portfolio této inovativní společnosti, rychle rostoucí segment strun pro 3D tisk a záměr penetrovat americký trh, to jsou nosné prvky dalšího růstu společnosti. Jsme přesvědčeni, že o akcie společnosti bude velký zájem a společnosti se podaří naplnit svůj cíl a úspěšně vstoupit na trh START,“ říká Jakub Burda, Managing Director, Roklen Corporate Finance.

Máte zájem investovat?
Minimální lot investice do firmy Fillamentum je 300 kusů akcií při odhadované ceně 816 až 1337 korun za akcii. Minimální investice se tak pohybuje od 244 800 korun do 401 100 korun. Akcie je možné upisovat prostřednictvím členů Burzy cenných papírů Praha a obchodníků s cennými papíry, kteří mají přístup do systému START-Veřejná nabídka určeného pro realizaci veřejné nabídky akcií (jako např. Roklen360 a.s.). Nabídka akcií potrvá od 30. dubna 2018 do poledne 15. května 2018.
Odkaz na stránky společnosti FILLAMENTUM a.s. týkající se emise akcií zde.

 

Důležité upozornění:

Akcie v rámci úpisu nejsou a nebudou registrovány v souladu se zákonem o cenných papírech Spojených států amerických z roku 1933 v platném znění (dále jen „Zákon o cenných papírech USA“) ani žádnou komisí pro cenné papíry či jiným regulačním orgánem jakéhokoli státu Spojených států amerických a v důsledku toho nesmějí být nabízeny, prodávány nebo předávány na území Spojených států amerických nebo osobám, které jsou rezidenty Spojených států amerických (tak, jak jsou tyto pojmy definovány v Nařízení S vydaném k provedení Zákona o cenných papírech USA), jinak než na základě výjimky z registrační povinnosti podle Zákona o cenných papírech USA nebo v rámci obchodu, který nepodléhá registrační povinnosti podle Zákona o cenných papírech USA.

Oddělení Corporate Finance společnosti Roklen Holding a.s. je autorizovaným analytikem, který se podílel na zpracování prospektu společnosti Fillamentum a.s. a vytvořil taktéž Analytickou zprávu.

Tento příspěvek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení. Text neobsahuje nabídku ani netvoří součást žádné nabídky nebo výzvy. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Tento příspěvek dále dokument neobsahuje konečné a vyčerpávající informace o zmiňovaných společnostech ani o jejich akciích a podílech. Každý čtenář tohoto příspěvku by se před učiněním jakéhokoli investičního rozhodnutí měl poradit se svými právními, finančními a dalšími odbornými poradci ohledně vhodnosti své investice a měl by se spoléhat výhradně na informace uvedené v prospektech, které jsou uveřejněny na internetových stránkách zmiňovaných společností v sekci Pro investory.

Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Newsletter