FinTech Daily: Bank of America a online skóring zdarma

V rámci výběru zpráv ze světa FinTech se dnes dozvíte o tom, že Bank of America začala nabízet zdarma online kreditní skóring, Visa urychluje své čipové karty aktualizací softwaru a Samsung si klade za cíl vylepšit placení prostřednictvím mobilního telefonu.

Bank of America nabízí zdarma online kreditní skóring

Podle včerejšího emailu zaslaného svým klientům nabízí nyní Bank of America na internetových stránkách banky svým zákazníkům bezplatný přístup k jejich úvěrovému skóringu.

Zákazníci se nyní mohou přihlásit k emailovému odběru měsíčně aktualizovaného Fico skóringu po přihlášení v jejich on-line bankovnictví a kliknutí na záložku „ View Your Fico Score“. Po registraci si mohou klienti rovněž porovnat, jak si stojí jejich výsledky ve srovnání s celostátním průměrem.

V rámci stejné záložky nabízí Bank of America také vzdělávací materiál včetně toho, co dělat a nedělat ohledně úvěrových návyků, stejně jako tipy na udržení finančních informací v bezpečí. Výukový materiál je součástí iniciativy banky „Lepší peněžní návyky“ vyplývající ze spolupráce mezi Bank of America a Khan Academy, jež byla zahájena v dubnu roku 2013.

Funkce kreditního skóringu je k dispozici pouze prostřednictvím internetových stránek Bank of America, ale to by se mělo brzy změnit. Banka uvedla, že už letos v létě budou moci jejich klienti zjistit jejich skóring téměř kdekoli a kdykoli zdarma prostřednictvím mobilní aplikace Bank of America.

Visa urychluje čipové karty aktualizací softwaru

Zákazníci a obchodníci mohou mít o jeden důvod méně k odporu k novým čipovým debetním a kreditním kartám, i kdyby jen malý. Visa v úterý oznámila, že začne poskytovat software ke zkrácení doby, kterou lidé tráví využíváním nových čipových karet mající malé kovové čtverečky na přední straně.

Tyto změny řeší jeden z nejrozšířenějších stížností týkající se těchto karet, u kterých trvá příliš dlouhou dobu, než se načtou. Karty musejí nyní být vloženy do slotu po delší dobu, než je tomu běžné, což podněcuje mnoho nakupujících po použití své karty ji rychle doma odložit a už ji nikdy nepoužívat.

„Rozhodně jsme se bavili s obchodníky o tom, jak můžeme věci urychlit,“ říká Stephanie Ericksenová, viceprezidentka pro rizikové produkty Visa. Upgrade se bude vztahovat na karty Visa již nyní. Visa oznámila, že nový software umožní zákazníkům platit kartou v méně než dvou sekundách. Zákazníci budou mít rovněž možnost vložit kartu do platebního terminálu ještě během markování zboží prodavačem.

Vkládání karty do platebního terminálu versus placení bezkontaktně vyvolalo bezpočet stížností ohledně doby čekání, než zákazník konečně zaplatí. Přesto mnoho zákazníků si stále nezvyklo na možnost bezkontaktního placení. 

Samsung si klade za cíl zlepšit své mobilní platby

Pokud jste někdy zkoušeli platit telefonem v obchodě, víte, že zkušenost je často jen tak dobrá jako přes platební čtečku. Placení telefonem by Vás nakonec mohlo přimět i k tomu, abyste raději v rozpacích vytáhli svou kreditní či debetní kartu. Samsung si ale myslí, že platební průmysl má na víc.

Proto Samsung uzavřel partnerství s některými z větších výrobců platebních zařízení (například VERIFONE a Ingenico), aby byla zaručena maximální kompatibilita pro platby prostřednictvím telefonu Samsung. Naděje, že právě toto zvýší množství plateb prostřednictvím mobilního telefonu, je dána jednak tím, že vám dá delší čas na přiložení Vašeho telefonu ke čtečce, jednak také tím, že se minimalizuje počet errorů.

Zatímco Samsung přirozeně doufá, že toto dodá jeho vlastní platební technologii potřebný impuls, jeho snaha by ale také mohla pomoci konkurentům, jako jsou Apple nebo Android Pay. Momentálně je svět mobilních plateb malý mimo jiné i proto, že velké množství obchodů není pro mobilní platby vybaveno. Platby prostřednictvím telefonu Samsung vlastně jen simulují bezkontaktní placení platebními kartami. Jedná se tak spíše o dočasné řešení než trvalé. V případě, že partnerství bude fungovat dobře, mohlo by se placení zlepšit pro každého, kdo je ochoten používat svůj telefon pro nákupy. Ostatním to může být fuk.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter