FinTech Daily: Bitcoin dostane vlastní Unicode symbol​

Bitcoin dostane vlastní symbol​. Bankovní zákazníci stále častěji využívají digitálních technologií.​ Partnerství American Express a Airbnb​​.To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Bitcoin dostane vlastní symbol

Bitcoin, který se v současné době těší stále větší oblibě, bude mít od příštího roku (od příštího updatu Unicode znaků) svůj vlastní univerzální symbol.  Symbol budou moci všichni používat během psaní namísto slova – stejně jako se používá $ pro dolary nebo £ pro libry.

Studie: Bitcoin bude do 15 let významnou rezervní měnou

Expert Karel Fillner o tom, jak bitcoin změní svět

Bitcoin Foundation loni spojila dobrovolníky, kteří měli za úkol vytvořit design a požádat o jeho zařízení mezi Unicode znaky. Po zhruba roce byla žádost konečně schválena. Jak bude nakonec znak vypadat se můžete podívat do galerie. 

Bankovní zákazníci stále častěji využívají digitálních technologií.

Jak často zákazník navštíví pobočku své banky osobně? V roce 2011 byl průměr ve Spojených státech 1,7 návštěv za měsíc. O tři roky později již toto číslo kleslo pod 1 návštěvu měsíčně. Stejně jako klesá průměrný počet osobních návštěv banky, klesá i počet telefonátů, které klient do banky udělá, a mírný pokles můžeme zaznamenat i u průměrného počtu výběru hotovosti z bankomatů.

Naopak stále více roste počet přístupů do online bankovnictví, který se v loňském roce blížil téměř k šesti za měsíc. Nejmarkantnější je ale nárůst „návštěv“ banky skrze mobilní aplikaci. Průměrný počet se mezi lety 2011 a 2014 zdvojnásobil ze 1,3 na 2,6 přístupů z mobilního telefonu.

Partnerství American Express a Airbnb

Společnosti Airbnb a American expres přicházejí technologickou integrací – první svého druhu. Taková integrace umožní držitelům American Express karet rychle a bez zdržování zabookovat libovolný pokoj či apartmán z nabídky Airbnb.

Klienti American Express mohou požívat své Amex přihlašovací údaje k tomu, aby se přihlásili do Airbnb aplikace. Mohou také využít své Amex věrnostní body k zamluvení a zaplacení ubytování. Kromě toho má American Express akční nabídku do konce letošního roku – pokud utratí více než 100 dolarů na Airbnb dostane klient 50 dolarů zpět.

 

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

 

Newsletter