FinTech Daily: Kde v Evropě hledat nejlepší fintech akcelerátory?

Dynamické CVV/CVC pro mobilní platby​. EPC uveřejnila návrh evropského schéma pro okamžité platby​. Top Fintech akcelerátory v Evropě​​. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Dynamické CVV/CVC pro mobilní platby

Mexická BBVA Bancomer se stala první bankou, která komerčně implementovala technologii, která nahradí statické trojmístné bezpečnostní kódy. Nově budou používány dynamické CVV/CVC kódy, které se změní každých 20 minut. Generátor kódů bude součástí aplikace mobilní peněženky.

„Mobilní bankovnictví a e-commerce v současnosti rapidně expanduje, avšak nedostatek důvěry může odradit některé klienty“ říká Hugo Najera Alva, generální ředitel digitálního bankovnictví v BBVA Bancomer. „Náš dlouholetý partner, Gemalto, nám pomohl rychle implementovat průkopnický systém dynamického CVV/CVC a ohlasy jsou zatím ohromující: během prvních pár týdnů projektu máme již více než 100 tisíc aktivních uživatelů“ dodává.

EPC uveřejnila návrh evropského schéma pro okamžité platby

Evropská rada pro platební styk (EPC) zveřejnila návrh jednotného schématu pro okamžité peněžní transfery v Evropě, jehož cílem je zabezpečit transfer peněz v reálném čase v rámci Jednotné oblasti pro platby v eurech (SEPA) – a to do listopadu 2017.

Celý projekt se rozhýbal v prosinci loňského roku poté co Evropská rada pro malé platby (ERPB) zveřejnila obavu z toho, že by nástup různých platebních platforem, jako je například britská Faster Payments, mohl skončit roztříštěním trhu instantních plateb, tak, jak tomu bylo v minulosti například i u normálních plateb. Nyní nastoupí fáze vyjednávání a diskuze o navrženém projektu se všemi dotčenými skupinami, která vyústí ve vytvoření „Soupisu pravidel“ a budou vydány také „Instrukce k implementaci“ celého projektu.

Top Fintech akcelerátory v Evropě

Fintech akcelerátory poskytují startupům intenzivní business development programy, které mají podporovat zakladatele a pomoci jim přeměnit jejich nápady v úspěšný byznys. Podpora přichází ve formě mentoringu, poskytnutí dostupných kancelářských prostor a nějakého základního kapitálu. V Evropě existuje mnoho akcelerátoru, ze kterých mohou fintech startupy vybírat. Jaké jsou ale ty nejlepší?

Seedcamp

Seedcamp je britský akceleráto, nabízející počáteční financování inovativním evropským startupům. Od svého založení v roce 2007 pomohl rozběhnout již více než 200 startupů, mezi nimiž byl například i TransferWise.

Level 39

Level 39 o sobě tvrdí, že je největší technologický akcelerátor pro oblast financí, retailu a kyber-bezpečnosti v Evropě. Přestože byl založen až roce 2013, rychle si získal svou pozornost. Pořádal již přes 1000 různých událostí pro více jak 90 tisíc návštěvníků.

Startupbootcamp

Startupbootcamp každý rok spouští mnoho programů pro startupy v Amsterdamu, Berlíně, Kodani, Dublinu a dalších městech. V rámci programů nabízí akcelerátor startupům příležitost spolupracovat s více než 400 mentory, a investory.

Fintech Innovation Lab

Fintech Innovation Lab je 12 týdenní program vytvořený společnosti Accenture, který dává příležitost startupům se rozvinout a prokázat své schopnosti po boku velkých bank.

Barclays Accelerator

Barclays Accelerator se zaměřuje na fintech startupy především v Londýně, New Yorku, Kapském městě a Tel Avivu. Nabízí jim 13 měsíční program, ve kterém startupy získají přístup do mezibankovní sítě, mentoring a investici v hodnotě 120 tisíc dolarů od Techstars.

Fusion Fintech

Fusion je první Švýcarský fintech inkubátor. Do svého ročního programu vybral kolem deseti startupů z celého světa a nabídl jim mentoring od sponzorů a korporací, ale i testování, data a klienty.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter