FinTech Daily: Startup Stripe chce vylepšit mobilní nákupy

Stripe chce vylepšit mobilní nakupování. FireEye Labs odhalil nový bankomatový malware. Innovate Finance i IBM otevírají Blockchain výzkumné laboratoře. Barclays loví nováčky skrze gamifikovanou trading platformu. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Stripe chce vylepšit mobilní nakupování

Americký startup Stripe zabývající se internetovými a mobilními platbami představil nový set nástrojů – Relay – který má zjednodušit nakupování na mobilních zařízeních. Důvodem vývoje těchto nástrojů je fakt, že většina zákazníků prohlížejících si zboží na svém mobilu nakonec nákup na daném zařízení neuskuteční. Relay má umožnit prodejcům především prodávat produkty a provádět platební transakce v jedné a té samé aplikaci, bez přesměrování na jiný platební portál.

Mezi prvními společnostmi, které budou využívat Relay, je například Twitter, kde maloobchodníci budou moci prodávat své produkty přímo skrze sociální síť.

FireEye Labs odhalil nový bankomatový malware

FireEye Labs, lídr v oblasti kyber bezpečnosti, identifikoval nový typ malware, který umí číst všechna data z kreditních karet vložených do bankomatů, vyřadit z činnosti alarm nebo třeba zadržet kartu uvnitř a vydat ji až na povel hackera. Malware je možné ovládat pomocí tlačítka pro zadání PIN kódu. Napadené mohou být bankomaty společností NCR Corp. a Diebold Inc.

Innovate Finance i IBM otevírají Blockchain výzkumné laboratoře

Účelem laboratoří je průzkum a vývoj praktického využití blockchain technologií všemi hráči v odvětví finančních služeb. Výzkum bude zaměřen na možnosti efektivnějšího vypořádání plateb, ale třeba i na možnosti uplatnění blockchain technologie v boji proti praní špinavých peněz.

Barclays loví nováčky skrze gamifikovanou trading platformu

Barclays testuje dovednosti svých potenciálních traderů na virtuální investiční platformě. Platformu vyvinul americký startup Stockfuse, který se letos účastnil Barclays akceleračního programu v Londýně.

Univerzitním studentům z celého světa je umožněno vyzkoušet si práci na finančních trzích ale v bezrizikovém prostředí. Nejlepším jedincům v každé oblasti bude nabídnuta příležitost setkat se s Barclays profesionály a prodiskutovat možnosti pracovní spolupráce.

 

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 14. 9. 2015: O jednom z nejnadějnějších odvětví roku 2015

FinTech Daily 11. 9. 2015: Android Pay a iPhone jako nová příležitost​

FinTech Daily 10. 9. 2015: iPhone na splátky, o Apple Pay ani slovo

FinTech Daily 9. 9. 2015:  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?​

FinTech Daily 8. 9. 2015: Spustí rozvoj bankovnictví v Číně revoluci?​

FinTech Daily 7. 9. 2015: 4 trendy FinTech startupů

FinTech Daily 4. 9. 2015: FinTech na zakázku klientovi je na cestě

FinTech Daily 3. 9. 2015: Crowdcube dosáhla milníku stovky milionů liber

FinTech Daily 2. 9. 2015: PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli

FinTech Daily 1. 9. 2015: Pět hrozeb pro FinTech startupy

Newsletter