Fortuna: Britové zůstanou

Výsledek referenda o brexitu je z pohledu sázkařů jednoznačný. Lidé, kteří jsou ochotni na výsledek vsadit vlastní peníze, věří, že Britové v unii zůstanou. Myslí si to 85 procent sázkařů. Britové budou o setrvání či opuštění unie hlasovat ve čtvrtek 23. června.

Pod tlakem přijatých sázek klesl i příslušný kurz, aktuálně 1,23:1. Na brexit lze nyní sázet v kurzu 3,55:1. Podobně situaci hodnotí i britské sázkové kanceláře.

Média často referují, že Skotové jsou více proevropští než Angličané a případný brexit může vést k dalším diskusím o samostatnosti Skotska. „Většinu lidí v Londýně, ve Skotsku, v Bruselu i v Praze příliš nezajímá samostatnost, ale cena skotské whisky (nebo piva), která by v případě Brexitu mohla růst. Tak doufám, že voliči vezmou rozum do hrsti,“ říká hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

 

 

Dva průzkumy veřejného mínění včera naznačily, že příznivci setrvání Británie v Evropské unii získali po čtvrteční vraždě britské poslankyně Jo Coxové znovu částečně na síle. Třetí průzkum ale ukázal, že stoupenci brexitu, tedy vystoupení země z EU, nepatrně vedou.

Newsletter