Fortuna hlásí dvojciferný nárůst sázek, zisk se ale snížil

AKTUALIZOVÁNO – Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group vzrostla celková výše přijatých sázek v prvních devíti měsících letošního roku o 22,9 procenta na 756 milionů eur. Celková výše konsolidované EBITDA dosáhla 15,9 milionu eur, což představuje meziroční pokles o 9,9 procenta. Firma uvedla, že za celý rok by se zisk EBITDA mohl snížit o deset až 15 procent.

Celková výše hrubých výher vzrostla v prvních devíti měsících roku o 14,4 procenta na 120,2 milionu eur. Hrubé výhry ze sportovního sázení po internetu se zvýšily o čtvrtinu na 75 milionů eur.

„V prvních devíti měsících roku 2016 Společnost pokračovala v silném růstu přijatých sázek a vybrali jsme celkové sázky v hodnotě 756,0 milionu EUR, což je o 22,9 % více nežli v loňském roce. Přijaté sázky rostly dvouciferným tempem na všech našich klíčových trzích, podpořeny primárně růstem na on-line sázení hlavně pak sázením přes mobily, zatímco sázení na pobočkách rostlo jednociferně,“ uvedl Per Widerstrom, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

Dodal, že provozní zisk vyjádřený hodnotou EBITDA byl v meziročním vyjádření ovlivněn zvýšením sázkové daně v České republice, nepříznivým vývojem sázek zejména v únoru a plánovaným růstem provozních nákladů na podporu budoucích růstových příležitostí společnosti.

„Nárůst objemu přijatých sázek víceméně naplnil očekávání trhu, nicméně ziskovost výrazně zaostala za odhady. Celkově však hrubé výhry zaostaly za naším odhadem i konsensem trhu. Největším zklamáním pak je výrazné oslabení ziskovosti. Výsledky společnosti, především v oblasti ziskovosti, vnímáme negativně a předpokládáme, že se projeví na vývoji cen akcií,“ uvedl analytik Komerční banky Richard Miřátský.

Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení činily v prvních devíti měsících roku 741,6 milionu eur, meziročně o 23,4 procenta více. Přijaté sázky z loterie dosáhly 14,4 milionu eur a rostly meziročně o 2,6 procenta.

Fortuna Entertainment Group se zaměřuje hlavně na kurzové sázky. Působí v Česku, na Slovensku a v Polsku. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritní vlastníkem je finanční skupina Penta.

Newsletter