Goldman Sachs výsledky hravě překonala očekávání trhu

AKTUALIZOVÁNO – Dobré výsledky velkých amerických bank pokračují. Investiční banka Goldman Sachs reportovala v letošním druhém čtvrtletí upravený zisk na akcii 3,72 dolaru na akcii a překonala tak odhady analytiků, kteří čekali jen tři dolary. Ve stejném období loni banka vykázala zisk na akcii 1,98 dolaru. Zisk banky se zvýšil na 1,82 miliardy dolarů z 1,05 miliardy loni.

Goldman Sachs ve 2. čtvrtletí utržila 7,93 miliardy dolarů, zatímco analytici dle Thomson Reuters čekali tržby 7,581 miliardy dolarů. Meziročně ale tržby klesly z 9,07 miliardy loni.

„Navzdory nejistotě, kterou vytvořil brexit, jsme dosáhli solidních výsledků tím, že nadále sloužíme klientům v celé naší diverzifikované franšíze a naše podnikání spravujeme efektivně,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Lloyd C. Blankfein.

Celkové provozní výdaje bance klesly o čtvrtinu na 5,47 miliardy dolarů. Blankfein investuje do technologie a provádí největší škrty ve výdajích za poslední roky. Letos skončilo již více než 400 zaměstnanců, včetně traderů a obchodníků s cennými papíry. Cílem je získat podporu z oživení v obchodování s pevným výnosem, který ve druhém čtvrtletí vyskočil o třetinu a překonal tak odhady analytiků.

Investiční bankovnictví přineslo ve 2. čtvrtletí zisk 1,79 miliardy dolarů, což představuje meziroční pokles. Ve srovnání s prvním čtvrtletím ale zisk rostl. Výhled Goldman Sachs pro investiční bankovnictví přitom nebyl optimistický.

V letošním roce akcie Goldman Sachs ztratily zhruba devět procent.

Newsletter