Goldmani hlásí nárůst zisku. Očekávání poražena

Americká investiční banka Goldman Sachs rozšiřuje řady finančních domů, které svým výsledkem hospodaření za 1Q 2015 předčily očekávání analytiků. Goldmani za první čtvrtletí hlásí tržby o velikosti 10,62 miliardy dolarů oproti očekávaným 9,35 miliardám. Celkový zisk se meziročně zvýšil o necelých 40 % z loňských 2,03 miliardy dolarů na 2,83 miliardy dolarů. Zisk na akcii se tak zastavil na 5,94 dolarech, očekávání analytiků byla nastavena na 4,26 dolarů.

Přísnější kapitálové požadavky společně s intenzivnější regulací a slabší poptávkou donutily některé americké banky stáhnout se z určitých oblastí obchodování. Jediná Goldman Sachs si i nadále udržela svou expozici. Během prvního čtvrtletí bylo největším tahounem zisků především obchodování s dluhovými instrumenty, komoditami a měnami. Tržby z této oblasti se meziročně zvýšily o 10 % až na 3,13 miliardy dolarů.

Goldman Sachs má v plánu navýšit čtvrtletí dividendu na 65 centů, stejně tak se chystá provést zpětné odkupy akcií o hodnotě 11,6 miliardy dolarů.

Akcie společnosti si po zveřejnění výsledků připisují v premarketu +0,57 %.

Sázky na short Goldman Sachs

Goldman: Fed škodí bankovním ziskům

Newsletter