Hodinky Apple Watch se v květnu zřejmě nedostanou na pulty

Nové chytré hodinky s logem Apple si příští pátek nebude možné koupit přímo v obchodech. K dispozici k okamžitému prodeji také zřejmě nebudou celý květen. Ve sdělení pracovníkům to podle listu The Telegraph uvedla šéfka maloobchodních aktivit Applu Angela Ahrendtsová. Zájemci o novinku budou požádáni, aby si vybraný typ hodinek objednali přes internet. Tímto způsobem prý Apple dokáže hodinky zajistit „dříve a rychleji“.     

Apple začal v USA přijímat předběžné objednávky na nové hodinky v pátek. Prodej hodlá oficiálně spustit 24. dubna v obchodech v USA, Číně, Japonsku, Británii, Austrálii a v některých dalších zemích.     

„Mnoho z vás dostává dotazy, zda budeme mít hodinky 24. dubna na skladech k okamžitému prodeji. Jak jsme oznámili minulý týden, vzhledem k velkému celosvětovému zájmu spojenému s naší počáteční nabídkou, přijímáme v tuto chvíli pouze on-line objednávky,“ cituje list ze sdělení Ahrendtsové. „Očekáváme, že to tak bude i celý květen. Nebylo to snadné rozhodnutí,“ uvedla.     

Hodinky po spárování s telefonem iPhone umožňují uživatelům například kontrolovat internetovou poštu, poslouchat hudbu či telefonovat. Apple vkládá do novinky velké naděje. Společnost se již dříve nechala slyšet, že poptávka po hodinkách bude podle jejího očekávání při zahájení prodeje vyšší, než kolik jich bude firma schopna nabídnout.     

Výzkumná společnost Slice Intelligence v pondělí odhadla, že ve Spojených státech získal Apple na své chytré hodinky Apple Watch za jediný den téměř milion objednávek. 

Tim Cook o Apple Watch. Které celebrity už je nosí?

Velký den Applu: Apple Watch a nový MacBook

Newsletter