Hotovost impéria Warrena Buffetta je na rekordu

Došly legendárnímu investorovi a jednomu z nejbohatších lidí světa Warennu Buffettovi nápady? Hotovost jeho investiční firmy Berkshire Hathaway je na rekordu, zatímco akciové trhy krouží kolem maxim. Na konci letošního 3. čtvrtletí měla Berkshire k dispozici 84,8 miliardy dolarů v hotovosti. To je v přepočtu více než dva biliony korun. Od začátku roku je to o 13 miliard více, napsal server MarketWatch.

Buffett se v průběhu let nebál použít hotovost z jeho obrovských holdingů na nákup firem, jako je například jeho nejnovější akvizice – Precision Castparts. I s vyloučením 20 miliard dolarů, které má jako rezervu, má Buffett dost palebné síly.

Kolik peněz je na celém světě?

V poslední kvartální zprávě Berkshire Hathaway se píše, že dlouhodobá akviziční strategie je získávat firmy, které jsou konzistentně zisková, za rozumné ceny. Měly by mít dobrou návratnost kapitálu a poctivý management.

Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných firem, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní i významné podíly v řadě známých společností, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola. Sídlí v Omaze ve státě Nebraska.

Šestaosmdesátiletý Buffett řídí společnost Berkshire od roku 1965 a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.

Buffettova exit strategie aneb příprava půdy pro nástupce?

Newsletter