Hub Ventures v akci. Největší coworking pod jednou značkou

Skupina Hub Ventures, která vlastní síť coworkingových center Impact Hub, získala většinový podíl v pražském centru K10 Coworking. Dalšími spolumajiteli zůstávají původní zakladatelé Piero Šesták, Šimon Vodrážka a Jan Císař. Díky spojení vznikne největší coworkingový prostor pod jednou značkou, který jen v Praze bude mít celkovou rozlohu 2750 metrů čtverečních. V rámci České republiky zvýší Hub Ventures dle červnových údajů BNP Paribas svůj tržní podíl z 35 na 40 procent. Díky akvizici K10 Coworking získá skupina firmu s obratem 13 milionů korun.

Podpis dohody uzavírá několikaměsíční vyjednávání o akvizici, kvůli kterému bylo odloženo červnové IPO skupiny Hub Ventures na trhu START pražské burzy. V současnosti probíhají přípravy na nový termín IPO, akcie Hub Ventures by tak měly být přijaty k obchodování na burze ještě letos.

„Přestože nebyla kniha objednávek v červnu zveřejněna, zaznamenali jsme u našich investorů i u klientů vybraných členů burzy poměrně silný zájem o sektor coworkingu. Tento zájem nám potvrzuje i současná poptávka z řad strategických a kvalifikovaných investorů. Vybraným jednotlivcům jsme tak zpřístupnili investici do Hub Ventures ještě před samotným IPO, které je nyní v plánu na listopad tohoto roku. Na burzu se tím pádem půjde především pro zalistování společnosti a pro řádově nižší sumu peněz, než tomu bylo v červnu. Do konce září totiž očekáváme, že velká část potřebného kapitálu bude skrze Starteepo zajištěna mimoburzovně. Zájem o private placement akcií je v současné době značný, sdělil serveru Roklen24 František Bostl, ředitel poradenské společnosti STARTEEPO, která je IPO manažerem a analytikem IPO Hub Ventures.

„Oznámená akvizice společnosti Hub Ventures představuje potenciální růst původního obratu společnosti o 20 procent, což se může odrazit i na realizované marži za předpokladu efektivního využití synergických efektů. Profilem přesto stále vnímáme Hub Ventures spíše v rovině správců nemovitostí s inovativním přístupem,“ uvedl Jakub Burda, Managing Director Roklen Corporate Finance

Nově získaný prostor K10 Coworking se v průběhu podzimu tohoto roku začne ladit do barev sítě Impact Hub a zároveň dojde k propojování služeb pro členskou komunitu a eventové týmy. Začátkem nového roku by již měl fungovat nově jako Impact Hub Praha K10.

WeWork větší než AirBnB nebo SpaceX. Coworking táhne

„K10 Coworking nabízí podobně hezké zázemí jako ostatní huby. Ale má unikátní lokaci a Genius loci. Takže K10 vyhledávají lidé, kteří chtějí pracovat v klidnějším prostředí, krásné vile se zahradou a kuchařem, který připravuje denně teplá jídla. V tom jsme určitě unikátní, a to nejen v Čechách, ale i na světě. Co se týče osazenstva K10, máme zde hodně technologickou komunitu, která je navíc i hodně mezinárodní. Zázemí u nás našla technologická společnost iFlix či američtí digitální nomádi Remote Year,“ sdělil serveru Roklen24 jeden z majitelů K10 Coworking Šimon Vodrážka.

„Máme obrovskou radost ze spojení s K10 Coworking, které nám přináší krásný prostor neobarokní vily v lukrativní čtvrti pražských Vinohrad, a jsme moc rádi, že se nám povedlo uzavřít dohodu s majiteli K10 Coworking v rekordním čase necelých tří měsíců. Chceme, aby byl celý proces spojování co nejvíce přínosný na obou stranách. Rádi bychom maximálně využili synergie a zkušenosti z fungování již existujících coworků,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Hub Ventures Zdeněk Rudolský.

Šéf HUB Ventures: Investujte do nás a můžete růst s námi

V Praze tak bude mít síť Impact Hub coworkingový prostor o rozloze 2750 merů čtverečních, plocha v celé ČR bude pak 7700 metrů čtverečních. Členská základna v Praze se rozroste na téměř 900 členů, v České republice bude komunitu tvořit více než 1700 členů. V síti Impact Hub ČR se ročně uspořádá cca 1000 velkých akcí a také zde probíhá osm akceleračních programů, v nichž své podnikání ročně posune blíže udržitelnosti více jak 100 projektů.

Impact Hub Brno: Největší hub v Evropě i akcelerační mašina

„K10 Coworking vznikla jako prostor pro rozvoj a práci lidí na zajímavých projektech v inspirativním prostředí neobarokní vily v roce 2016. Za dva roky fungování jsme kolem sebe vybudovali komunitu lidí, která rozvíjí své startupové projekty, a začali jsme hledat kvalitního partnera, který nám pomůže v dalším rozvoji našeho centra. Síť Impact Hub se pro nás stala tím pravým partnerem s globálním přesahem a celorepublikovým působením,” uvedl Šimon Vodrážka.

„Prvních čest měsíců budeme věnovat tomu, abychom se navzájem naučili maximum toho, co kdo umí ve skupině nejlíp. Příští rok budeme cílit na co nejlepší využití prostor K10 Coworking tak, abychom mohli všem členům ve skupině nabídnout co nejzajímavější možnosti. Myslíme, že na zahradě v K10 se budou dít neuvěřitelné akce, které zatím jinde nešly udělat,“ dodal Vodrážka.

O Hub Ventures
Skupina Hub Ventures je vlastníkem sítě coworkingových center Impact Hub v Praze, Brně a Ostravě a také poradenské společnosti Hub Innovation. Coworkingová centra Impact Hub jsou inspirativním pracovním prostorem kombinujícím výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají je nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Impact Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Hub Ventures je tak součástí mezinárodní sítě, která umožňuje škálování byznysu i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty. 

Newsletter