Euro drží zisky kolem úrovně 1,2170 EURUSD, dolarový index se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Z měn regionu je v zisku pouze zlotý. Koruna obrátila do mírné ztráty, stále se ale obchoduje pod 25,60 za euro.

ING sází na IT a internet, propustí 1.700 lidí

Největší nizozemská banka ING zruší v příštích třech letech 1700 pracovních míst, což představuje asi tři procenta celkového počtu zaměstnanců. Snižování personálních nákladů souvisí s rozšiřováním digitalizace služeb a rozvojem internetového a mobilního bankovnictví.

Akcie ING, které se od začátku roku obchodují zhruba o 15 procent výš, dnes na burze v Amsterdamu posilují o více než procento.     

Propouštění bude banku jednorázově stát 320 milionů eur, což ING odepíše ze zisku za letošní čtvrté čtvrtletí. Díky rušení míst a s tím souvisejícím investicím do informačních technologií ale banka ušetří od roku 2018 zhruba 270 milionů eur ročně.     

ING plánuje investovat do informačních technologií během příštích tří let kolem 200 milionů eur. Hodlá zejména propojit systémy, které používá pro svou mobilní aplikaci, webovou stránku, zákaznické centrum a bankovní pobočky, tak, aby se prostřednictvím všech těchto kanálů nabízely tytéž služby.     

Nizozemská bankovní dvojka ABN Amro oznámila tento měsíc plán zrušit tisíc pracovních míst. Rovněž ji k tomu vede strategie digitalizace, v jejímž rámci chce banka omezit pobočkovou síť. 

Newsletter