Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Instagram s 300 miliony uživatelů předstihl Twitter

Instagram spadající pod Facebook dosáhl dalšího milníku. Společnost má nyní více než 300 milionů aktivních uživatelů měsíčně, kteří sdílejí více jak 70 milionů fotek denně.

300 milionů aktivních uživatelů je významné číslo z několika důvodů. Jedná se o úžasný nárůst. Od března vzrostlo číslo měsíčních aktivních uživatelů o 100 milionů. Aplikace, kterou koupil Facebook za 1 miliardu dolarů v dubnu 2012, je tak větší než Twitter, jehož tržní kapitalizace se pohybuje okolo 23 miliard dolarů a má 284 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Skóre 300 milionů není pro Instagram jen oznámení, ale roli hraje také boj proti spamu. Úsilí firmy je, aby byl Instagram ověřenou značkou mezi celebritami i sportovci, a schopnost garance, že jsou spojení s autentickými účty. Společnost tvrdí, že i dále pracuje na deaktivaci spamových účtů ke zlepšení uživatelského pohodlí.

Newsletter