Investiční příležitost na obzoru? Zlato poroste!

Geopolitické a ekonomické faktory budou tlačit spotovou cenu oblíbené komodity ještě výše, než se v současné době nachází. Podle analytika Panmure Gordon & Co Kierona Hodgsona je zlato pro investory klidným aktivem, u kterého se mohou schovat před nebezpečím zvedající se inflace a politickými turbulencemi.

Francouzské prezidentské volby, rostoucí čínský dluh, obavy z vysokých valuací na finančních trzích a zvyšující se tempo růstu inflace jsou dle analytika ideální půdou pro růst ceny zlata. Centrální banky se navíc poprvé od roku 2012 staly jen marginálními kupujícími drahého kovu, což hraje rostoucí ceně také do karet.

Dlouhodobý trend nízkých cen žlutého kovu od roku 2011 se blíží ke svému konci. Riziko na finančních trzích i v reálné ekonomice mohou ovlivnit rekordně překoupené akciové trhy, u kterých pravděpodobně dojde ke korekci. Očekávání na komoditním trhu jsou však daleko optimističtější.

Komoditní trhy? Spíše chladná střízlivost

Investiční banka Panmure Gordon minulý týden vydala novou předpověď na vývoj ceny blyštivého kovu pro letošní rok. Odhad činí 1300 dolarů za trojskou unci. Předchozí predikce se přitom pohybovala na výrazně nižší úrovni, a to na 1225 dolarech. Výhled banky na rok 2018 je také optimistický, když ve své zprávě uvedla 1350 dolarů za unci.

Hodgson v rozhovoru pro CNBC uvedl, že je pravděpodobné, že investoři budou těžit ze zvyšující se inflace, která je podporována expanzivní fiskální politikou Donalda Trumpa, neboli „Trumponomics“. Odborník sází na nákup oblíbené komodity především u stabilních a starších společností investujících do zlata jako například Polymetal, Centamin a Randgold Resources.

Triky s čísly svádí investory na scestí – jak z toho ven?

Cena zlata se od počátku roku zvýšila o osm procent a už od prosince minulého roku si s výjimkou výkyvu na přelomu února a března drží svoji rostoucí tendenci.

 

Newsletter