Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Investoři jsou nejistí. Není divu, býci vládnou již 99 měsíců

Býčí trhy se rodí z pesimismu a umírají na euforii. Podle tohoto měřítka má aktuální býčí trh ještě potenciál, ale podle odborníků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, je na investorech patrná nejistota, kdy a jak by mohl skončit. Není divu, býci vládnou již 99 měsíců, od března 2009, a trhy zažily výrazné oživení. I když trh ještě není na vrcholu, může k tomu dojít dle Fidelity Int. v příštích 12–18 měsících. (Plné znění investičního výhledu ke stažení zde.)

Růst zisků podporuje akciové trhy a zejména Evropa nyní těží z efektu dohánění růstu ekonomiky i zisků poté, co byla eliminována politická rizika. Přezkoumání evropských zisků přineslo solidní kladné výsledky – nejlepší za posledních pět let – a podle Fidelity Int. jsou prognózy růstu zisků a příjmů nyní lepší než v USA.

Inflace v USA byla velmi nízká ve třech po sobě následujících měsících, a přesto Fed na červnovém zasedání zvýšil sazby. Domnívá se, že nízká inflace je pouze dočasná. Déle trvající nízká úroveň by mohla vyvolat pochybnosti o stavu americké ekonomiky, proto se velmi čeká na údaje o růstu a inflaci v USA.

Čína se snaží ochladit některé oblasti své ekonomiky a zlepšit finanční transparentnost, zpřísňuje regulace ve finančním sektoru a růst úvěrů zde zpomalil. Růst HDP zpomalil na 6,5 %, ale investoři si budou chtít ověřit, že nehrozí žádné tvrdé přistání.

Co se týká dalšího investičního výhledu Fidelity International, trh USA je podporován růstem zisků a co se týká akcií předních technologických společností, budou i nadále přinášet vysoké zisky, růst trhu bude pokračovat. Vyhlídky japonského trhu jsou podmíněné globálním růstem a měnovými pohyby. Inflace však zůstává plusová a to by mohlo vést ke změně po předchozích letech deflačního prostředí. 

Ze sektorového pohledu preferuje Fidelity International sektory technologií a zdravotnictví, ve kterých vysoké úrovně inovací pomáhají udržovat dlouhodobý růst zisků. V Evropě zůstává ze strany investorů stále vysoká poptávka po komerčních nemovitostech. Ale je zde riziko, že nadměrný kapitál stlačí výnosy příliš dolů a investoři proto musejí být opatrní. Hlavní ukazatel globální aktivity Fidelity International signalizuje zpomalení růstu komodit, takže obecně jsou odborníci Fidelity Int. méně optimističtí a preferují energie před kovy. Sektor infrastruktury zůstává atraktivním zdrojem diverzifikovaných příjmů, i když ocenění v tomto sektoru jsou skutečně výrazná. Úvěry by podle Fidelity Int. měly překonat dluhopisy s vysokým výnosem.   

 

Newsletter