Investoři vzali ING MEDICAL útokem, navyšuje cílovou částku

ING MEDICAL, která je úspěšnou českou firmou zabývající se vývojem a výrobou výrobků na bázi unikátní patentově chráněné technologie v oblasti aplikované nanotechnologie ve zdravotnictví​​​​,má za sebou úspěšný start na Fundliftu. Od včerejška od investorů získala zhruba 3,2 miliony korun, což je více než 80 procent poptávané částky. Cílovou částku dnes firma navýšila o dva miliony. ING MEDICAL nově poptává 6 milionů korun formou 4letých dluhopisů s úrokovou sazbou 7 % p.a.

„Jsme opravdu potěšeni rekordním tempem úpisu dluhopisů ING Medical v tento čas vánoční. Spolu s investory Fundliftu vnímáme aplikovanou inovaci v oblasti nanotechnologií jako jeden z oborů, kde čeští vědci stojí na světové špičce a jejíž použití v oblasti zdravotnictví tak, jak jej přináší společnost ING Medical je konkrétní a již prakticky dosažené,“ říká Andrea Lauren, zakladatelka Fundliftu.

„Předem děkujeme všem našim investorům za důvěru, kterou nám projevují při úpisu dluhopisů naší společnosti. Vzhledem k vysokému zájmu investorů jsme se rozhodli navýšit emisi na částku šest milionů korun. Tyto dodatečné peněžní prostředky použijeme na silnější marketing krytů ran 2. řady, a to i na zahraničních odborných konferencích a fórech, a tím doufejme přispějeme k akceleraci prodejů na českém i zahraničních trzích,“ uvedla generální ředitelka ING Medical Hana Havlová.

ING MEDICAL vznikla v roce 2004 a za dobu své existence se významnou měrou podílela na vývoji zdravotnických prostředků s využitím nanovlákenné vrstvy. V této oblasti dosáhla významných výsledků a získala si tím značnou reputaci u odborníků, které se nanomateriály a jejich využitím dlouhodobě zabývají.

Loni ING MEDICAL uvedla pod značkou StopBac na trh řadu zdravotnických produktů na bázi unikátní české patentované technologie Solgel, které používají nanočástice stříbra jako antibakteriální látku.

Aktivní antibakteriální látka se využívá pro vysoce efektivní lokalizované ošetření pooperačních ran, včetně popálenin, které jsou významným problémem ve zdravotnictví. Připravované kryty ran mají výrazně rozšířené uplatnění v rámci nemocniční léčby a jejich distribuce bude kromě lékáren cílit zejména na zdravotnická zařízení. Vzhledem k unikátnosti těchto výrobků o ně jeví zájem i potenciální velkoodběratelé v Německu a v USA.

Za účelem výroby těchto vysoce specializovaných antibakteriálních krytů ran a náplastí společnost poptává finance na investici do moderní technologické výrobní linky. „Výstavba výrobní linky nám umožní ekonomicky rentabilní výrobu menších sérií unikátních zdravotnických výrobků využívajících inovativní řešení dle aktuální poptávky a konkrétních požadavků jednotlivých zdravotnických zařízení.“ uvedl Jan Kavalírek z ING MEDICAL.

Newsletter