Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Jak brexit dopadne na internetové giganty?

Dow Jones klesá a investoři hledají bezpečné přístavy. V centru zájmu jsou některé z nejrychleji rostoucích internetových firem jako například Facebook, Netflix nebo Google. Laura Martinová ze společnosti Needham upozornila na nejistotu, kterou jim přineslo rozhodnutí Britů. Bude mít vliv jejich růst a ocenění, napsala na svých webových stránkách televize CNBC.

Martinová poukázala na to, že právě 200 milionů uživatelů z celkem jedné miliardy každodenních uživatelů Facebooku je v USA. To by mohlo předznamenat výzvy při převádění rostoucích zámořských výnosů do posilujícího amerického dolaru.

„Netflix je také rizikový, protože všechen jeho růst i kapitálové investice pochází z ´offshore´“ dodala Martinová. Netflix se obchoduje na 82násobku letošního zisku EBITDA, klesající zisk či zpomalení poptávky či kurzových rozdílů by pak postihlo akcie společnosti.

 

 

Panovala rovněž nejistota z toho, jak se změní pravidla v Británii i v Evropské unii. To je velmi důležitá otázka pro Google a další internetové obry. Byla to totiž právě Británie, které se dostalo uznání za to, že požadovala mírnější zásahy v oblasti tech regulace. Odchod Británie samozřejmě vyvolal obavy, že EU přistoupí k mnohem tvrdším regulacím firem jako je Google co se zacházení s osobními daty týče.

Britský zákon o ochraně dat zřejmě zůstane v platnosti. Přísnější nařízení z EU se na Velkou Británii nebudou vztahovat. To ale neznamená, že tech firmy působící v Británii jsou z obliga. Velká Británie, byť už nebude součástí EU, bude muset reformovat své zákony na ochranu soukromí, aby se data mohla dostat přes hranice bez problémů. Panuje obava z toho, zda bude zřejmé, jak přesně budou tyto předpisy vypadat.

 

#Brexit#trhy, #firmy, #ekonomika, #politika ve stručných bodech – Roklen24.cz https://t.co/E5DgvVXAzn @roklen24 pic.twitter.com/piB4GKgqK8

Newsletter