Jaký velký nový byt v Praze pořídíte za 3,5 milionu?

Za 3,5 milionu korun si v Praze koupíte předraženou garsonku v centru či větší byt 3+kk „na devítce“. Vyplývá to z informací developerské společnosti Ekospol. Přestože má každý zájemce o nové bydlení své představy, jak by měl být jeho byt velký, když dojde na placení, tak v drtivé většině případů konečný výběr ovlivní hlavně cena.

„Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě. Abychom jim orientaci na trhu usnadnili, připravili jsme pro ně přehlednou infografiku, která jim dá základní představu o cenách v jednotlivých městských částech. Jednoduše tak zjistí, jak velký byt si za své peníze mohou dovolit,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva firmy Ekospol Evžen Korec.

Ekospol má k dispozici data získaná z dlouhodobého monitoringu pražského rezidenčního trhu. Cílem je usnadnit zájemcům o nové bydlení orientaci na často nepřehledném trhu. Ekospol zvolil pro porovnání částku 3,5 milionu korun. Ta je sice poněkud vyšší, ale stačí na pořízení kvalitního rodinného bydlení.

Není příliš překvapivé, že nejmenší byt si zájemce za připravených 3,5 milionu korun koupí v centrálních městských částech Praha 1 a 2, kde developeři nabízí velmi drahé bydlení, jehož přemrštěná cena často neodpovídá kvalitě ani lokalitě.

Majitel Ekospolu Korec: Pozor na braní si hypotéky na krev

„Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji,“ poznamenal analytik Ekospolu Matyáš Hančl.

Newsletter