Jestřábi z Fedu polevují. Propad trhů – odklad konce QE?

Čtvrteční proslov Jamese Bullarda byl drobným katalyzátorem pro korekci amerických akcií. Vztahoval se k centrální bance a odkupu dluhopisů, který by podle jeho názoru mohl i nadále pokračovat. Bullard tímto projevem překvapil medvědí trhy a ztlumil tak obavy z blížícího se zvyšování úrokových sazeb.

Podle guvernéra Fedu v Saint Louis by měl Fed zvážit rozšíření svého dluhopisového programu v říjnu kvůli výprodeji na trhu. V současné době Fed ještě kupuje v objemu 15 mld. USD měsíčně. Bullard prohlásil, že se trhy musí ujistit, že inflace vystoupá opravdu ke 2 % a na vyšších úrovních se stabilizuje.

Index S&P 500 skončil na kladné nule +0,01 %, stejně jako Nasdaq +0,05 %, Dow odepsal -0,15 % a ponořil se do ztráty již šestý den. 

Google odepsal v poobchodní fázi přes 2 % a propadal až o 6 %, když zveřejnil zisk 6,35 USD a výsledky tak nesplnily očekávání Wall Street, průměrný odhad analytiků Zacks Investment Research byl 6,46 dolarů na akcii. Google vykázal tržby ve výši 13,17 mld. USD, zatímco analytici přepokládali 13,22 mld. USD.

Newsletter