JPMorgan: Propad čínských akcií je dočasný. Zakročí vláda

Čínský akciový trh si tento týden prošel poměrně silným výplachem. Index Shanghai Composite klesl o 13 %, což je největší korekce od krizového roku 2008. Někteří investoři to považují za potvrzení domněnky ohledně existence spekulativní bubliny, která byla podpořena expanzivní politikou čínské centrální banky. Proti tomu se však staví americká banka JP Morgan.

Dle názoru Adriana Mowata, specialisty na asijské rozvojové trhy z JP Morgan, existuje několik možností, jak se trh může opět dostat na koleje předchozí rally. Autority mohou například redukovat tempo primárních emisí akcií, upravit pravidla maržového obchodování či podpořit prezidenta Si Ťin-pchinga k tomu, aby vybudoval zámořské dopravní spojení, jež by podpořilo celkový investiční sentiment, míní Mowat.

„Nositelé hospodářské politiky zasáhnou, jakmile se korekce dostane za únosný level,“ řekl pro agenturu Bloomberg Adrian Mowat. „Dovedu si představit, že jakmile by pokles pokračoval i příští týden, uslyšíme od vlády něco uklidňujícího.“

JP Morgan tak povařuje propad tohoto týdne za ideální nákupní příležitost. Očekává se, že nejvíce by se jí měli zhostit zahraniční investoři využívající propojení šanghajské a hongkongské burzy. Atraktivními oblastmi by měly být tituly e-komerčních společností a těch, které se zabývají kontrolou znečištění. Investoři by se pak více než na valuace měli soustředit na motivy a činnost jednotlivých podniků.

Čínské akcie za týden propadly o 13 %. Důvod?

Čínské akcie – raketa před branou velkého světa

Newsletter