JPMorgan utekly dřív kvartální výsledky. Je venku ze ztráty

Největší americké bance JPMorgan Chase & Co unikly dříve výsledky za třetí čtvrtletí roku. Z třetí stranou vystaveného dokumentu, který se jeví být pravdivý, vyplývá, že banka dosáhla ve třetím čtvrtletí roku 2014 čistého zisku 5,572 miliardy dolarů či 1,36 dolaru v přepočtu na akcii. Před rokem byla ve ztrátě 380 milionů dolarů či 17 centů na akcii pod tlakem právních nákladů na spory, které v aktuálním čtvrtletí zaúčtovala také a to v rozsahu jedné miliardy dolarů. Výsledky byly očekávány ve 13:00 hodin a do této chvíle (12:03) nejsou oficiálně na webu banky.

Výsledek je zklamáním proti nastaveným tržním odhadům dle Bloomberg. U zisku na akcii byl konsensus posazen na úrovni 1,39 USD/akcie při rozptylu odhadů od 1,30 do 1,50 dolaru na akcii.

Celkové příjmy americké bankovní jedničky ale dosáhly úrovně 25,16 miliardy dolarů a předčily konsensus trhu na úrovni 24,43 miliardy dolarů. Analytici v anketě Bloomberg svými odhady cílili od 23,99 mld. USD po 25,05 mld. USD.

Generální ředitel banky Jamie Dimon čelí sérii vyšetřování regulátorů kvůli chování banky v průběhu finanční krize, nadto v osobní rovině vážnému zdravotnímu stavu. V září Dimon dokončil první sérii léčby rakoviny poté, co onemocnění veřejně oznámil v červenci. 

Pohled do dokumentu, vystaveného na shareholders.com ukazuje, že JPMorgan ve 3Q dosáhla čistého úrokového výnosu 11,360 miliardy dolarů po 11,042 miliardy dolarů v 2Q14 a 10,956 mld. USD před rokem. Zisk ve 2Q14 dosáhl 5,985 miliardy dolarů, celkové příjmy 25,349 miliardy dolarů.

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí roku u klíčových amerických bank pokračuje dnes ve 14:00 čísly od Wells Fargo & Co a Citigroup Ve středu jsou pak na pořadu dne výsledky Bank of America/Merrill Lynch či BlackRock.

S „úniky“ má JPMorgan v poslední době závažné problémy, i když v jiné a směrem ke klientům zásadní rovině. Banka nedávno přiznala, že zřejmě prolomení jediného hesla jednoho ze zaměstnanců JPMorgan umožnilo v zárodku uskutečnění hackerského útoku, který se řadí k zatím největším na světě a během kterého útočníci získali informace o 76 milionech domácností a 7 milionech malých firem. Útok na klientská data zasáhl zhruba dvě třetiny domácností ve Spojených státech. Podle vyšetřovatelů šlo o velmi profesionální skupinu hackerů, která k průniku ke všem datům využila řadu sofistikovaných metod.

Obří únik dat 83 milionů domácností i firem, jedno heslo

3Q výsledky USA: Kdo, kdy, jak?

Newsletter