Kärcher otevřel nové sídlo v ČR za 140 milionů a zvýšil obrat o 15 procent

Přední světový výrobce čisticí techniky, firma Kärcher, otevřela v Modleticích u Prahy své nové sídlo v České republice. Do vybudování sídla společnost investovala 140 milionů Kč. Kärcher v roce 2017 zvýšil v ČR obrat o 15 procent na 592 milionů korun. V letošním roce očekává další dvouciferný růst.

„Otevření nového sídla souvisí s naším výrazným růstem na českém trhu. Zároveň jsme letos   v ČR od základu změnili systém distribuce zboží, což spolu s nově otevřeným logistickým centrem na Slovensku výrazně zrychlí dodávky a zlepší služby zákazníkům,“ řekla jednatelka Kärcher ČR Milada Skutilová.

Česká pobočka, která letos slaví 25 let fungování v ČR, v současnosti zaměstnává 80 pracovníků a průběžně nabírá nové, především do Kärcher Center a na servisní služby.

„Známost značky a pověst dobrého zaměstnavatele nám pomáhá při náboru. Snažíme se o zaměstnance starat tak, aby u nás byli spokojeni, a to se nám vrací i v náborové oblasti. Nepotýkáme se se zvýšenou fluktuací, jde o nábor zaměstnanců na nově otevírané pozice,“ dodala Milada Skutilová.

Rodinná firma Kärcher s centrálou v německém Winnendenu působí v 68 zemích a zaměstnává celosvětově více než 12 300 lidí. Loni zvýšila obrat o 7,5 procenta na rekordních 2,5 miliardy eur.

Newsletter