Kashkari (Fed): Nezaměstnanost černochů je šokující

Prezident minneapoliského Fedu Neel Kashkari se dnes kriticky vyjádřil k nezaměstnanosti mezi Afroameričany. Podle něj je šokující, že se dlouhodobě nepodařilo vysvětlit, proč je nezaměstnanosti černochů vyšší než u bílých Američanů, uvedla CNBC.

„Je to opravdu smutná statistika americké ekonomiky, kde nezaměstnanost černých téměř dvakrát převyšuje nezaměstnanost bílých,“ řekl dnes v St. Paul Kashkari, který je prezidentem Fedu v Minneapolis od letošního února.

Upozornil na to, že v době prosperující ekonomiky je nezaměstnanost bílých na čtyřech procentech a u černých dosahuje osmi procent. A v případě recese pak osmi respektive šestnácti procent.

V červenci zůstala míra nezaměstnanosti v USA na úrovni 4,9 procenta. „Co mě šokuje je fakt, že my, jako země, stále nevíme, proč tomu tak je. Pokud chceme tento problém vyřešit, musíme zjistit, proč se to děje,“ uvedl Kashkari.

Zdůraznil, že by usiloval o to, aby se světové kapacity Fedu pokusily zjistit, proč jsou černoši stále pozadu. Možná, že by se mohl zapojit také Kongres, navrhl Kashkari.

 

Newsletter