Americké výnosy korigují včerejší nárůst. Proinflační tlaky by dnes mohl podpořit výsledek amerického indexu cen výrobců. Vyšší výnosy a silnější dolar se podepsaly zejména na zlotém a koruně. Domácí měna se obchoduje kolem 25,60 za euro.

Kde založit hedge fond? Florida Vám dá všechno

Koncentrace těch největších amerických investičních společností je bezpochyby ve státě New York. Není se ani čemu divit, když se ve stejnojmenném městě nachází jedna z nejdůležitějších burz na celém světě. Ostatní státy však nechtějí zůstávat pozadu. Jedním takovým je i Florida. Prosluněný jih se totiž rozhodl, že na své území přiláká co největší počet hedgeových fondů.

Faktem je, že tuto snahu nelze jen tak nečinně přehlížet. Nízké daně, levné kanceláře, snadný přístup k Latinské Americe, kvalitní školy a spousta zajištěných penzistů s naditými peněženkami. To vše dělá z Floridy atraktivní stát, kde založení investiční společnosti stojí minimálně za zvážení.

„Na Floridě jednoduše najdete úplně jinou kvalitu života,“ řekla pro server CNBC Kelly Smallridgeová, která v rámci Úřadu pro rozvoj podnikání ve městě Palm Beach rekrutuje investiční společnosti z oblasti New Yorku. „Lidé celý život pracují, aby si našetřili na klidné stáří na Floridě. V podstatě je zdejší život pomyslnou životní odměnou,“ tvrdí odhodlaně Smallridgeová.

Právě Úřad pro rozvoj podnikání je klíčový v celém procesu dosažení cíle nalákat fondy do oblasti Floridy. Smallridgeová a její spolupracovníci už navštívili Manhattan, Greenwich, Connecticut i Boston, aby představili vedením vybraných fondů možnost založit si pobočku či přímo se přesunout na slunný jih. Na celé kampani se podílí dokonce i samotný floridský guvernér Rick Scott.

Manažeři, kteří se rozhodnout navštívit Floridy se mají doslova jako v bavlnce. Vyjma zajištění luxusního letadla, ze kterého vystupují přímo na rudý koberec, je jim zabezpečeno luxusní ubytování a exkurze do místních jacht klubů, prestižních škol i kancelářských prostor. To vše k jejich maximální spokojenosti.

A snaha se vyplácí, první fondy už přesídlily. Patří mezi ně například Universa Investments, který spravuje portfolio o velikosti 6 miliard dolarů, dále pak si na Floridě otevřel své pobočky i 13miliardový fond SkyBridge Capital,10miliardový RWC Partneers a dokonce i Affiliated Managers Group. Právě ten poslední spravuje 638 miliard dolarů prostřednictvím dalších fondů včetně známého AQR, Blue Mountain či ValueAct.

Od roku 2013 se tak počet investičních manažerů rapidně zvýšil. Dle sebraných dat společnosti Convergence na Floridě momentálně funguje 500 hedgeových fondů, private equity a venture capital firem. V květnu 2013 se tento počet pohyboval na 349, přičemž rok poté už dosáhl 408. Společnost Newlink pak odhadla, že všechny tyto společnosti dohromady spravují 300 miliard dolarů. V porovnání s 1,4bilionovým New Yorkem má jižní stát ale stále co dohánět.

I tak ale někteří investoři zůstávají vůči Floridě skeptičtí. „I přes ty nejlepší pobídky a výjimky ve prospěch investičních společností zcela určitě nehrozí, že by se fondy hromadně přesunuly směrem na jih,“ je přesvědčen Omeed Malik, šéf brokerského oddělení newyorské pobočky Bank of America Merrill Lynch. „New York byl, je a vždy bude epicentrem finančního průmyslu a nezmění to ani sluce ani jakékoliv subvence.“

Nejbohatší manažeři na Wall Street

Newsletter