Kdo se dostal do TOP 100 Silicon Valley?

Chcete vědět, jaké osobnosti jsou nejvýznamnější v Silicon Valley? Server Business Insider sestavil, žebříček TOP 100 nejdůležitějších lidí z této branže. Přední příčky nejsou žádným překvapením. Na prvním místě je majitel Facebooku Mark Zuckerberg, druhý je šéf firmy Alphabet Larry Page a pomyslnou bronzovou medaili získal zakladatel a šéf firmy Uber Travis Kalanick.

Čtvrté místo obsadil majitel firem Tesla a SpaceX Elon Musk, kterého následují Reid Hoffman a Jeff Weiner ze sítě profesionálů LinkedIn, kterou nedávno koupil Microsoft.  Do první desítky se dál dostali šéf Twitteru Jack Dorsey, generální ředitel Apple Tim Cook, Marc Benioff z firmy Salesforce, David Marcus z Facebooku a TOP 10 uzavírá trojice z firmy Stemcentrx – Scott Dylla, Daniel Reiner a Brian Slingerland.

1. Mark Zuckerberg  Facebook
2.  Larry Page Alphabet
3.  Travis Kalanick Uber
4.  Elon Musk Tesla, SpaceX
5.  Reid Hoffman, Jeff Weiner LinkenIn
6. Jack Dorsey Twitter, Square
7. Tim Cook Apple
8. Marc Benioff Salesforce
9. David Marcus Facebook
10. Scott Dylla, Daniel Reiner a Brian Slingerland Stemcentrx

Tento žebříček nebyl sestaven na základě dlouhodobé reputace osobností. Je to spíše pohled na to, jaký rozdíl lidé z branže zaznamenali za poslední rok. V TOP 100 podle Business Insider figurují top generální ředitelé firem, investoři sázející na budoucnost a také firmy, které chtějí změnit průmysl a váš život.

11. Sundar Pichai Google
12. Dan Schulman PayPal
13.  Meg Whitman Hewlett Packard
14.  Peter Thiel Founders Fund, Palantir, a Thiel Fellowship
15. Diane Greene Bebop a Google
16. Red Hastings Netflix
17. Kyle Vogt Cruise
18. Sam Altman Y Combinator
19. Stewart Butterfiled Slack
20.  Chis Sacca Lowercase Capital

Název „Silicon Valley“ pochází z roku 1971, kdy v americkém časopise Electronic News začala vycházet týdenní rubrika „Silicon Valley USA“ od Dona Hoeflera o velké koncentraci společností zabývajících se křemíkovými mikročipy a počítači. 

Newsletter