Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Kdo si jede na Fundlift pro 10 milionů?

Už příští týden nás čeká emise nového projektu a bude rekordní! Kola Favorit, slavná česká značka s tradicí bezmála tři čtvrtě století, se vrací ve zcela nové a luxusnější podobě. Na Fundliftu odstartuje emise dluhopisů firmy ve výši 10 milionů korun. Získají si legendární jízdní kola Vaši přízeň?

Favorit Czechoslovakia vydá čtyřletý dluhopis s úrokovou sazbou 7 % p.a. Prostředky získané na Fundliftu chce firma použít na financování zvýšení kapacity výroby, rozšíření produktového portfolia a také na nákup skladových zásob. Všem investorům, kteří investují do dluhopisu, nabízí firma zajímavé investiční pobídky při nákupu kol Favorit.

Jízdní kola Favorit mají téměř stoletou historii, z toho více než 65 let v závodu v Rokycanech. Na kolech značky Favorit na olympiádách a mistrovstvích světa jezdili reprezentanti. Značka se může pochlubit více než milionem kol vyrobených a prodaných po celém světě.

Favorit je od roku 2011 v novém vlastnictví, značka je kompletně revitalizovaná. Přelomovou změnou bylo zakoupení práv ke značce Favorit současným majitelem Richardem Galovičem. Ten v roce 2011 sestavil vývojářů, designerů, konstrukčních techniků a bývalých zaměstnanců a kolo kompletně přestavěl. Za použití prvků klasického designu a nejmodernějších technologií tento tým vytvořil nové, elegantní, kvalitní kolo se skvělými technickými a jízdními vlastnosti. Loni úspěšně znovuzahájil jeho výrobu a prodej.

Kompletně revitalizovaná kola Favorit získala RedDot Design Award 2016 a iF Design Award 2016, mezi jejichž držitele patří Apple, BMW, Bose, Porsche a další světové značky proslavené svým designem.

Novou filozofií Favorit je vyrábět kola, která jsou krásná, spolehlivá, bezúdržbová, lehká a snadná na ovládání pro rekreační a profesionální jezdce bez rozdílu. Novým mottem společnosti je „Můj Favorit – láska na celý život“.

Každý nový Favorit je v Rokycanech vyroben ručně. Favorit dosud na trhu představil čtyři varianty „life-style“ jízdních kol určených pro čtyři různé styly jízdy a znovuuvedl na trh závodní kola Favorit, nové a supervýkonné stroje, které navazují na legendární F-jedničky.

 

Newsletter