Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Kdo si jede na Fundlift pro 10 milionů?

Už příští týden nás čeká emise nového projektu a bude rekordní! Kola Favorit, slavná česká značka s tradicí bezmála tři čtvrtě století, se vrací ve zcela nové a luxusnější podobě. Na Fundliftu odstartuje emise dluhopisů firmy ve výši 10 milionů korun. Získají si legendární jízdní kola Vaši přízeň?

Favorit Czechoslovakia vydá čtyřletý dluhopis s úrokovou sazbou 7 % p.a. Prostředky získané na Fundliftu chce firma použít na financování zvýšení kapacity výroby, rozšíření produktového portfolia a také na nákup skladových zásob. Všem investorům, kteří investují do dluhopisu, nabízí firma zajímavé investiční pobídky při nákupu kol Favorit.

Jízdní kola Favorit mají téměř stoletou historii, z toho více než 65 let v závodu v Rokycanech. Na kolech značky Favorit na olympiádách a mistrovstvích světa jezdili reprezentanti. Značka se může pochlubit více než milionem kol vyrobených a prodaných po celém světě.

Favorit je od roku 2011 v novém vlastnictví, značka je kompletně revitalizovaná. Přelomovou změnou bylo zakoupení práv ke značce Favorit současným majitelem Richardem Galovičem. Ten v roce 2011 sestavil vývojářů, designerů, konstrukčních techniků a bývalých zaměstnanců a kolo kompletně přestavěl. Za použití prvků klasického designu a nejmodernějších technologií tento tým vytvořil nové, elegantní, kvalitní kolo se skvělými technickými a jízdními vlastnosti. Loni úspěšně znovuzahájil jeho výrobu a prodej.

Kompletně revitalizovaná kola Favorit získala RedDot Design Award 2016 a iF Design Award 2016, mezi jejichž držitele patří Apple, BMW, Bose, Porsche a další světové značky proslavené svým designem.

Novou filozofií Favorit je vyrábět kola, která jsou krásná, spolehlivá, bezúdržbová, lehká a snadná na ovládání pro rekreační a profesionální jezdce bez rozdílu. Novým mottem společnosti je „Můj Favorit – láska na celý život“.

Každý nový Favorit je v Rokycanech vyroben ručně. Favorit dosud na trhu představil čtyři varianty „life-style“ jízdních kol určených pro čtyři různé styly jízdy a znovuuvedl na trh závodní kola Favorit, nové a supervýkonné stroje, které navazují na legendární F-jedničky.

 

Newsletter