Kocovina z brexitu je pryč, Wall Street opět zpevnila

Americké akciové trh dnes rostly druhý den v řadě. Světové trhy se vzpamatovaly z šoku, který přineslo rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii.  Wall Street k solidním ziskům pomohly také rostoucí ceny ropy.

Analytici si všimli lepšícího se sentimentu po počátečních obavách z toho, že se přelije výrazně negativní vliv brexitu. „Myslím, že lidé to pochopili tak, že je to katastrofa pro Velkou Británii, ale je to velké cáknutí s malými vlnkami,“ konstatoval hlavní stratég JP Morgan Funds David Kelly. Podle analytika Ernieho Cecilia z investiční společnosti Bryn Mawr Trust bude ale na akciovém trhu i nadále přetrvávat nejistota.

První z představitelů Fedu, který brexit komentoval, byl Jerome Powell. Ten v úterý řekl, že brexit by mohl představovat novou brzdu ekonomiky Spojených států, a to v době, kdy americký trh práce už zpomaluje.  Dodal, že rozhodnutí Britů posunulo globální rizika „směrem dolů“ a potenciálně představuje novou hrozbu pro výhled Fedu.

Dr. Doom: Plavíme se na Titanicu. Užívejte si, dokud to jde…

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, si dnes připsal 1,63 procenta, což odpovídá úrovni 17 693,65 bodu. Největší zisky zaznamenaly akcie American Express, pohoršily si jen akcie firmy Home Depot.

Index S&P 500 vzrostl o 1,70 procenta na 2070,77 bodu, když nejvíc rostl sektor energetiky. Technologický Nasdaq rostl nejvíce, a to o 1,86 procenta až na 4779,25 bodu.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že osobní výdaje rostly v květnu o 0,4 procenta dle očekávání. USA: Osobní příjmy se zvýšily o 0,2 procenta, když analytici čekali růst 0,3 procenta.

Newsletter