Konkurent Bloombergu dnes vstupuje na burzu. Výnos v IPO 1,3 mld. dolarů

Akcie dodavatele finančních informací Markit se dnes začnou obchodovat na americkém trhu Nasdaq. Firma uvedla, že v rámci primární emise získala 1,28 miliardy dolarů, čímž splnila prvotní cíl v IPO získat přes miliardu dolarů.

Emisní cena akcií byla stanovena na 24 dolarech, tedy uprostřed orientačního rozpětí (23 až 25 dolarů). Celá společnost je tak oceněna zhruba na 4,3 mld. USD. Na volný trh akcionáři umístili 53,5 milionu akcií, což je více oproti původnímu plánu 45,7 milionu kmenových akcií.

Největším akcionářem firmy, založené v roce 2001, je firemní zaměstnanecký fond s podílem 12,5 %, dále fond General Atlantic a singapurský státní investiční fond Temasek Holdings. Mezi velké akcionáře patří také Bank of America, Deutsche Bank a Goldman Sachs.

Firma, konkurující informačním agenturám Bloomberg a Thomson Reuters, se zhruba 3200 zaměstnanci má po celém světě přes 3000 institucionálních klientů, včetně bank a investičních fondů. Loni Markit zvýšila tržby o deset procent na 948 milionů dolarů a zisk o 12 procent na 139 milionů dolarů.

Markit chce z IPO získat přes miliardu dolarů

Newsletter