Korejská centrální banka se bojí o Samsung

Korejská centrální banka se obává o firmu Samsung Electronics, která tento týden oznámila, že končí s výrobou svého chytrého telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterie. Její guvernér Lee Ju-yeol prohlásil, že konec výroby jedné z vlajkových lodí Samsungu by mohlo ovlivnit tamní ekonomiku, i když banka potřebuje více času na posouzení situace, napsal server Business Insider.

„Problémy Samsungu byly zohledněny v revizích hospodářské prognózy Bank of Korea, které zahrnují ekonomický růst a míru inflace,“ dodal guvernér. Zároveň ale připustil, že banka nebyla schopna zohlednit aktuální problémy Samsungu, a to z důvodu časové tísně.

Z dosavadních odhadů vyplývá, že stažení telefonu Galaxy Note 7, který měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone, z trhu bude stát jihokorejskou společnost Samsung Electronics minimálně 5,3 miliardy dolarů.

Korejská centrální banka včera ponechala úrokové sazby na úrovni 1,25 procenta dle očekávání. Zároveň uvedla, že nejistoty ohledně ekonomického růstu zůstávají vysoké. Prognózu růstu na letošní rok banka ponechala beze změny na 2,7 procenta. Revidovala ale růst pro rok 2017 na 2,8 procenta z 2,9 procenta.

Newsletter