„Kupovat“ akcie Pegasu, doporučuje Komerční banka a zvyšuje cílovou cenu

Velmi příjemné výsledky za první čtvrtletí, úspěšné vyprodávání výrobních kapacit i očekávání růstu dividendového výnosu. To jsou pro analytiky Komerční banky důvody ke zvýšení cílové ceny akcií výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens. KB ve své aktualizované analýze nově doporučuje titul kupovat.

„Po čtvrtletních výsledcích jsme zvýšili cílovou cenu pro akcie Pegasu z 600 Kč na 673 Kč a nově doporučujeme akcie kupovat,“ uvedl ve zprávě analytik KB Miroslav Frayer. Nová cílová cena odpovídá 12,5násobku očekávaného letošního zisku a 7násobku odhadovaného zisku za dalších deset let.

KB pro letošní rok očekává růst provozního zisku před odpisy a zdaněním EBITDA o 13,4 %, což je v porovnání s výhledem managementu Pegasu (12 až 22 %) spíše konzervativnější odhad. Pro dalších deset let KB odhaduje průměrný růst EBITDA 8,5 %.

Pegas Nonwovens dramaticky zvýšil zisk při růstu tržeb (+komentář analytika)

Celoevropsky významný producent netkaných textilií ze Zlína na konci května zveřejnil výsledky za 1Q14, podle nichž dosáhl meziročně dvouciferného růstu tržeb i EBITDA a nad očekáváním trhu skončil i čistý zisk. Pegas potvrdil dříve poskytnutý výhled pro hospodaření roku 2014, v němž očekává meziroční růst EBITDA o 12 až 22 %.

Další investice

Nová výrobní linka v Egyptě je od začátku roku v provozu již ve standardním komerčním režimu. Jak KB vyzdvihuje za pozitivní, celá výrobní kapacita všech závodů Pegasu je dle indikací managementu vyprodána. Růst ziskovosti egyptské linky může vylepšit optimalizace a zefektivnění výrobního procesu. KB očekává, že Pegas bude pokračovat v investicích do nových závodů a celková výrobní kapacita by mohla do roku 2019 dosáhnout 180 tisíc tun. Investice by měly zároveň směřovat do technologicky náročnějších materiálů.

„Pegas je v současné době kvůli investicím v Evropě poměrně zadlužen, nicméně na letošní rok žádné velké nové investice naplánovány nejsou a investiční činnosti by měla být zaměřena výhradně na běžný provoz. Díky tomu by se měl zlepšit finanční profil společnosti, který by posléze umožnil firmě znovu investovat,“ uvádí KB.

Růst dividendového výnosu

KB očekává postupně rostoucí dividendový výnos. Ten odvozený z pravděpodobné výše letošní dividendy vyplácené z loňského zisku odpovídá 4,4 % a, jak KB podotýká, je ve srovnání s mediánem největších konkurentů vyšší. 16. června se v Lucemburku uskuteční valná hromada společnosti, pro níž představenstvo navrhlo dividendu 1,10 eura na akcii, meziročně vyšší proti 1,05 eura před rokem.

„Naše cílová cena se započtením vyplácené dividendy představuje oproti současné tržní ceně celkový výnos přes 16 %,“ uvádí KB. Akcie Pegasu se, po dosažení letošního maxima u 620 Kč v březnu, dnes obchodují na 604 korunách.

Výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku zveřejní Pegas 28. srpna.

Newsletter