Včerejší komentář viceguvernéra Fedu Claridy o taperingu a načasování zvýšení sazeb podpořil dolar a americké tržní sazby, včetně těch reálných. Euro se proti dolaru obchoduje na 1,1830 EURUSD. ČNB dnes zvýší sazby a představí novou prognózu. Rizikem silnější koruny je rychlejší úroková normalizace. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Lloyds stanovila cenové rozpětí pro IPO divize TSB

Britská banka Lloyds stanovila rozpětí pro uvedení části akcií své retailové divize TSB na 2,20 až 2,90 libry na akcii. Očekávaný objem pro umístění na trh je 125 milionů akcií, což by při středové ceně stanoveného rozpětí znamenalo tržní hodnotu celé TSB zhruba 1,275 miliardy liber.

Konečná emisní cena bude oznámena kolem 20. června. Podle spekulací médií by cena akcie v IPO měla činit 70 až 90 procent účetní hodnoty.

Největší poskytovatel hypoték v zemi prodá 25 % akcií retailové banky TSB v rámci IPO tento měsíc. Akcie budou obchodovány na hlavním trhu londýnské burzy LSE.

Prodej podílu je požadavkem regulátorů po přijetí vládní pomoci bankou před pěti lety ve výši 20 mld. GBP. Lloyds se musí zbavit veškerých akciových práv v divizi do konce roku 2015. Vláda svou finanční injekcí získala 41% podíl v Lloyds, který snížila na 25 procent. Ten hodlá prodat před dalšími parlamentními volbami v příštím roce.

Newsletter