Majitel Novy se ve 4Q dostal do zisku, rok 2016 byl ztrátový

AKTUALIZOVÁNO – Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova v Česku a další televizní stanice, se v loňském 4. čtvrtletí dostala do zisku 21 milionu dolarů, když ve stejném období předloni vykázala ztrátu 11,43 milionu USD. Tržby vzrostly o šest procent na 207,1 milionu dolarů.

Za celý rok 2016 majitel Novy prohloubil ztrátu na 180,29 milionu USD ze 114,9 milionu dolarů.

CETV loni hospodařila s provozním ziskem OIBDA více než 150,05 milionu dolarů. Překonala tak vlastní výhled, který počítal se ziskem OIBDA ve výši 145 až 147 milionu dolarů.

„Tento rok jsme zakončili s nejvyšší čtvrtletní OIBDA za posledních pět let a s nejvyšší marží OIBDA v posledním čtvrtletí za téměř desetiletí. Celoroční výsledky překonaly naše poslední výhledová prohlášení,“ uvedl Michael Del Nin, který je jedním ze dvou generálních ředitelů CME.

„V našich odhadech jsme předpokládali vyšší růst tržeb především v České republice, kde společnost dosáhla v loňském 4. čtvrtletí pouze tříprocentního růstu tržeb. I přes mírný nárůst nákladů na vlastní tvorbu se podařilo společnosti udržet ziskovost na stejné úrovni především díky snížení režijních a ostatních nákladů,“ uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Newsletter