MF: Díky nové regulaci zmizelo 90 % ilegálního hazardu na internetu

Za první měsíc účinnosti nového zákona o hazardních hrách zmizelo z českého trhu 90% ilegálního hazardu na internetu. „Jedná se o velký úspěch námi připraveného zákona o hazardních hrách, který má velký ohlas i v zahraničí. Díky němu budou v ČR hrát pouze plnoletí hráči chránění brzdami a omezeními proti vzniku závislostí,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš na tiskové konferenci hodnotící první měsíc fungování nové hazardní legislativy.

„Zásadně klesat bude rovněž množství a dostupnost hazardu v kamenných provozovnách. Alarmující počet stovek tisíc gamblerů a patologických hráčů, kteří se potýkají s rodinnými a finančními problémy je nezbytné podstatně snížit,“ zdůraznil Andrej Babiš.

„Na konci roku 2016 jsme identifikovali celkem 55 nelegálních provozovatelů na internetu. 20 z nich k 1.1.2017 přerušilo svou činnost, dalších 24 své aktivity omezilo v důsledku tlaku Ministerstva financí,“ upřesnil náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Jako účinné se ukazují rovněž nové pravomoci Celní správy, která má od 1. ledna letošního roku možnost postihovat nelegální provozování hazardu v kamenných provozovnách, a to jak v rámci kontrolní činnosti, tak správním trestáním. Celní správa také získala novou pravomoc nepovolené automaty a další zařízení sloužící k hazardu, jakož i související finanční prostředky, nekompromisně zadržet. Nejvíce přístrojů bylo zajištěno při kontrolní akci MAT, která proběhla v noci z 26. na 27. ledna 2017.

Newsletter