Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

Miláček kamer – GoPro má od analytiků palec nahoru, akcie od IPO o třetinu výš

Výrobce univerzálních HD kamer pro sport a volný čas ještě není na volném trhu ani měsíc, analytici ale společnost bedlivě sledují. A zdá se, že ji přijali v dobrém. Pokrývat tento titul začalo v posledních dnech nejméně pět finančních domů, s mediánovým ratingem „overweight“ a cílovou cenou 44,83 USD. Zatím posledním z nich je podle MarketWatch investiční banka JPMorgan.

I analytici JPM přiřadili akciím společnosti rating „overweight“. Jejich cílová cena 51 USD přitom implikuje (vůči pátečnímu závěru) potenciál k 23% růstu akcií. „GoPro je zisková, rychle rostoucí společnost, dodávající řešení pro velký trh a to v profesionální kvalitě a za spotřebiteli přijatelné ceny,“ zhodnotili analytici JPMorgan.

Kamery GoPro zítra poprvé na burze, akcie se mají pohybovat v pásmu 21 až 24 dolarů

S akciemi kalifornské GoPro se začalo obchodovat na burze Nasdaq 26. června. Již první den rostly o více jak 30 % nad upisovací cenu 24 dolaru na akcii a po několika dnech se dotkly 50 dolarů. Tam se nicméně neudržely a minulý týden uzavřely na 41,43 USD.

Firma vznikla v roce 2004 a loni prodala nejvíce kamer mezi všemi konkurenty, její tržby meziročně vzrostly o 87 % a zisk takřka stejnou měrou.

Newsletter