Miláček kamer – GoPro má od analytiků palec nahoru, akcie od IPO o třetinu výš

Výrobce univerzálních HD kamer pro sport a volný čas ještě není na volném trhu ani měsíc, analytici ale společnost bedlivě sledují. A zdá se, že ji přijali v dobrém. Pokrývat tento titul začalo v posledních dnech nejméně pět finančních domů, s mediánovým ratingem „overweight“ a cílovou cenou 44,83 USD. Zatím posledním z nich je podle MarketWatch investiční banka JPMorgan.

I analytici JPM přiřadili akciím společnosti rating „overweight“. Jejich cílová cena 51 USD přitom implikuje (vůči pátečnímu závěru) potenciál k 23% růstu akcií. „GoPro je zisková, rychle rostoucí společnost, dodávající řešení pro velký trh a to v profesionální kvalitě a za spotřebiteli přijatelné ceny,“ zhodnotili analytici JPMorgan.

Kamery GoPro zítra poprvé na burze, akcie se mají pohybovat v pásmu 21 až 24 dolarů

S akciemi kalifornské GoPro se začalo obchodovat na burze Nasdaq 26. června. Již první den rostly o více jak 30 % nad upisovací cenu 24 dolaru na akcii a po několika dnech se dotkly 50 dolarů. Tam se nicméně neudržely a minulý týden uzavřely na 41,43 USD.

Firma vznikla v roce 2004 a loni prodala nejvíce kamer mezi všemi konkurenty, její tržby meziročně vzrostly o 87 % a zisk takřka stejnou měrou.

Newsletter