Mint Investments dokončila akvizici budovy Florenc Office Center

Skupina Mint Investments dokončila akvizici pražské kancelářské budovy Florenc Office Center pro jihokorejskou finanční skupinu Shinhan Investment Corporation. Jde o první přímou akvizici korejského investora na českém trhu prémiových nemovitostí. Mint při transakci zajišťoval poradenství a koordinaci zainteresovaných stran a nyní bude zodpovědný za asset management a správu budovy.

Florenc Office Center je kancelářská budova třídy A na rozhraní Prahy 1 a Prahy 8, která je od roku 2003 sídlem české centrály KPMG, globální auditorské, účetní a poradenské společnosti. Budova disponuje 11 000 m2 pronajímatelných ploch a téměř 170 parkovacími místy.

Akvizici okomentoval Sebastien Dejanovski, partner skupiny Mint Investments: „Přestože řada korejských skupin v poslední době na českém trhu velmi aktivně hledá investiční příležitosti, toto je poprvé, kdy se korejskému investorovi podařilo dotáhnout transakci do úspěšného konce. Florenc Office Center má pro nového investora řadu výhod: atraktivní lokalitu v centru Prahy, dlouhodobou nájemní smlouvu a přední globální společnost jako nájemce budovy. Proto je pro Shinhan ideální první akvizicí při vstupu na středoevropský trh.“

Newsletter