Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě nad 24,60 za euro.

Morgan Stanley růstem tržeb překonává rivaly. Akcie +4 %

Sérii čtvrtletních výsledků bankovních obrů z Wall Street dnes uzavírá Morgan Stanley a to jednoznačně pozitivně. Zisk i tržby překonaly očekávání a investoři jsou nadšeni. Akcie MS v premarketu amerického obchodování rostou o bezmála 4 % nad 40 dolarů za kus.

Za období duben až červen banka vydělala 1,81 miliardy dolarů (85 centů na akcii), v porovnání s 1,89 mld. (92 centů) ve stejném období loňského roku. Zisk bez vlivu přecenění vlastních dluhopisů ale dosahuje 79 centů na akcii a překonává očekávaných 74 centů. Tržby meziročně vzrostly o zhruba 13 procent na 9,6 miliardy dolarů, nad očekávaných 9,1 miliardy.

Morgan Stanley jako jediná z největších amerických bank vykázala lepší výsledek z obchodování dluhopisů a počtvrté za pět kvartálů oznámila rekordní zisk z divize wealth managementu. V roce 2014 dosáhla MS nejlepšího růstu příjmů z investičního bankovnictví.

Morgan Stanley zůstává světovou jedničkou na trhu primárních úpisů akcií a v aktivitě v oblasti fúzí a akvizic zaujímá druhou příčku. Minulým kvartálem banka zahájila nový program návratu kapitálu zpět do rukou investorů, v rámci něhož chce v průměru čtvrtletně nakoupit zpět akcie za více než 600 mil. dolarů, celkově tak vynaložit 3 biliony dolarů.

Jak dopadla konkurence?

Citigroup: Průšvihář s růžovou budoucností?

Goldmanům srazily zisk o 50 % náklady na soudy

Zisk +132 %. Americká bankovní dvojka smývá špínu krize

Výsledky bank: JPMorgan v tempu, Wells Fargo nestíhá

Newsletter