Morgan Stanley růstem tržeb překonává rivaly. Akcie +4 %

Sérii čtvrtletních výsledků bankovních obrů z Wall Street dnes uzavírá Morgan Stanley a to jednoznačně pozitivně. Zisk i tržby překonaly očekávání a investoři jsou nadšeni. Akcie MS v premarketu amerického obchodování rostou o bezmála 4 % nad 40 dolarů za kus.

Za období duben až červen banka vydělala 1,81 miliardy dolarů (85 centů na akcii), v porovnání s 1,89 mld. (92 centů) ve stejném období loňského roku. Zisk bez vlivu přecenění vlastních dluhopisů ale dosahuje 79 centů na akcii a překonává očekávaných 74 centů. Tržby meziročně vzrostly o zhruba 13 procent na 9,6 miliardy dolarů, nad očekávaných 9,1 miliardy.

Morgan Stanley jako jediná z největších amerických bank vykázala lepší výsledek z obchodování dluhopisů a počtvrté za pět kvartálů oznámila rekordní zisk z divize wealth managementu. V roce 2014 dosáhla MS nejlepšího růstu příjmů z investičního bankovnictví.

Morgan Stanley zůstává světovou jedničkou na trhu primárních úpisů akcií a v aktivitě v oblasti fúzí a akvizic zaujímá druhou příčku. Minulým kvartálem banka zahájila nový program návratu kapitálu zpět do rukou investorů, v rámci něhož chce v průměru čtvrtletně nakoupit zpět akcie za více než 600 mil. dolarů, celkově tak vynaložit 3 biliony dolarů.

Jak dopadla konkurence?

Citigroup: Průšvihář s růžovou budoucností?

Goldmanům srazily zisk o 50 % náklady na soudy

Zisk +132 %. Americká bankovní dvojka smývá špínu krize

Výsledky bank: JPMorgan v tempu, Wells Fargo nestíhá

Newsletter